کاهش مصرف اینترنت موبایل (اینستاگرام، یوتیوب، اندروید)

19/01/2022
کاهش مصرف اینترنت موبایل
به راحتی می توانید از هزینه ماهانه داده تلفن همراه خود عبور کنید. در اینجا نحوه به حداقل رساندن میزان داده تلفن همراه توسط تلفن های هوشمند اندرویدی را توضیح می دهیم. با ما همراه باشید
مجله والی
مجله والی

مصرف اینترنت این روزها بسیار بالا می باشد از آنجایی که میدانید اکثر برنامه هایی گه در روز با آن ها سروکار داریم از طریق اینترنت کار میکند، ازجمله شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و واتس اپ.... تا برنامه های بانکی، بنابراین هر فردی مجبور است در روز اینترنت خریداری کند تا بتواند از برنامه های خود استفاده لازم را انجام دهد. اکثر افراد دنبال این موضوع هستند تا بتوانند مصرف اینترنت را کاهش دهد یا کنترل کند با مجله والی همراه باشید تا کاهش مصرف اینترنت در اندروید را یاد بگیرید.

کاهش مصرف اینترنت موبایل

کاهش مصرف اینترنت موبایل

  • اینترنت داده را خاموش کنید

هنگامی که اینترنت مصرف نمیکنید و آفلاین هستید، حتما اینترنت گوشی خود را خاموش کنید زیرا اگر اینترنت گوشی موبایل روشن باشد شروع به آپدیت برنامه ها می کنند و اینترنت مصرف می شود.

در ادامه به راه های دیگر کاهش مصرف اینترنت می پردازیم که چند روش دارد.

بیشتر مطالعه کنید: رفع مشکل اینترنت شیائومی

1. محدود کردن استفاده برنامه‌ها از اینترنت

به قسمت مسیر  Setting > WIRELESS & NETWORKS > Data Usage  موبایل رفته و ببینید کدام یکی از برنامه‌های گوشی بیشترین مصرف اینترنت را دارد. در اینجا میزان مصرف  Foreground و Background را مشخص می کند با کلیک بر روی گزینه Restrict mobile bkgd.data در زمان‌هایی که اینترنت شما فعال است، این برنامه در پس‌زمینه خود از اینترنت استفاده نمی کند.

2. غیرفعال کردن بروزرسانی برنامه ها هنگام استفاده از دیتای موبایل

می توانید نیز برای اینکه مصرف نت را کم کنید در برنامه گوگل پلی رفته و در بخش تنظیمات گزینه Auto-update apps را فعال کنید که به معنای بستن آپدیت خودکار برنامه هاست.

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام

3.غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه‌ها

یکی از روش های کم کردن مصرف اینترنت غیرفعال کردن نوتیفیکیشن‌های برنامه ها می باشد. برای این کار تنها کافیست به بخش تنظیمات برنامه بروید و نوتیفیکیشن را غیرفعال کنید.

4. فعال کردن Data saver

با استفاده از قابلیت Data saver که در همه ی گوشی ها موجود است این امکان را به شما می دهد که مصرف اینترنت را کاهش دهید در ادامه به فعال کردن آن می پردازیم.

  • وارد تنظیمات گوشی شده و در این بخش Connections را فعال کنید.
  • حال گزینه  Data usage را کلیک کنید
  • سپس در این قسمت گزینه Data saver را انتختاب نمایید.
  • الان فقط کافیست با Turn on now این گزینه را فعال کنید.

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام

مصرف اینترنت اینستاگرام

برای کم کردن مصرف اینترنت در برنامه محبوب اینستاگرام که بسیار پر مصرف است می توانید از طریق خود نرم افزار اینستاگرام در بخش پروفایل وارد  Cellular Data Use شده و گزینه Use Less Data را فعال کنید.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام