معرفی جاذبه های گردشگری و توریستی آمریکا

01/03/2022
جاذبه گردشگری کشور آمریکا
ایالات متحده آمریکا کشوری در قاره آمریکا می باشد، که از 50 ایالت و یک منطقه فدرال تشکیل شده است. پایتخت آمریکا واشینگتن، دی.سی. و پرجمعیت‌ ترین شهر آن نیویورک می‌ باشد. این کشور از طریق پایگاه دریایی گوانتانامو نیز مرز مشترک اندکی با کوبا دارد.
مجله والی
مجله والی

ایالات متحده آمریکا کشوری در قاره آمریکا می باشد، که دارای 50 ایالت و یک منطقه فدرال می باشد. واشینگتن، دی.سی. به عنوان پایتخت آمریکا و نیویورک پرجمعیت‌ترین شهر آن می‌ باشد. این کشور از طریق پایگاه دریایی گوانتانامو نیز مرز مشترک اندکی با کوبا دارد. همچنین از طریق آلاسکا با روسیه مرز آبی دارد. به غیر از موادر نام برده شده، مجموعه‌ ای از جزیره‌ ها، ناحیه‌ ها و مناطق متعلق به ایالات متحده در سراسر دنیا پراکنده‌ اند. این کشور به عنوان سومین کشور پرجمعیت دنیا می باشد، و از لحاظ نژادی و گوناگونی مردم، متنوع‌ ترین کشور جهان شناخته می‌ شود. از نظر وسعت، ایالات متحده پس از روسیه، کانادا و چین، چهارمین کشور پهناور جهان می باشد. به طور تقریبی این کشور شش برابر پهناورتر از ایران می باشد.

تاریخ و جغرافیا

ایالت آلاسکا در گوشه شمال غربی آمریکای شمالی بین کانادا از شرق و تنگه برینگ و روسیه از غرب واقع شده است. ایالت هاوایی که به صورت مجمع‌ الجزایری می باشد، در میانه اقیانوس آرام قرار گرفته شده است. قلمرو‌های ایالات متحده آمریکا که در دریای کارائیب و اقیانوس آرام پراکنده هستند، نه منطقه زمانی را شامل می‌ شوند.

جغرافیا، آب و هوا و حیات وحش خارق العاده متنوع و گوناگون آمریکا این کشور را در زمره 17 کشور دارای تنوع زیستی فراوان قرار داده‌ است.

سرخ‌ پوستان دیرین 15000 سال پیش از سیبری به سرزمین‌ های اصلی آمریکای شمالی مهاجرت کردند. استعمار قاره آمریکا توسط اروپایی‌ ها از قرن 16 میلادی شروع و در آغاز ایالات متحده آمریکا با 13 مستعمره بریتانیایی بنیان نهاده شده، در ساحل شرقی پدیدار شد.

چالش‌ ها و اختلافات فراوان بین پادشاهی بریتانیای کبیر و مستعمرات سیزده‌ گانه پیرو جنگ فرانسویان و سرخ پوستان، باعث آغاز انقلاب در سال 1775 میلادی در آمریکا و نهایتاً اعلامیه استقلال ایالات متحده آمریکا شد. جنگ در سال 1783 به پایان رسید، و بدین گونه ایالات متحده آمریکا اولین کشوری بود، که استقلال خود را از امپراتوری‌ های استعماری کسب کرد.

اقتصاد در آمریکا

از محصولات صادراتی این کشور می توان به ذرت، میوه، دانه‌ های سبوس‌ دار، مواد شیمیایی صنعتی، کالاهای اساسی (ترانزیستور، هواپیما، اجزای موتوری وسایل نقلیه، کامپیوتر و تجهیزات ارتباطی)، خودرو و دارو اشاره کرد. محصولات وارداتی این کشور شامل محصولات کشاورزی، نفت خام، کامپیوتر، تجهیزات ارتباطی، ماشین‌ آلات اداری، خودرو، لباس، دارو، مبلمان و اسباب‌ بازی می باشد.

مردم آمریکا

جمعیت این کشور در حدود 324 میلیون نفر (تا سال 2016) با میانگین سنی 37 سال می باشد. قسمت زیادی از جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می‌ دهند. سفید پوست‌ ها 81%، سیاه‌ پوست‌ ها 13%، آسیایی‌ ها 4% و سرخ پوستان 1% از جمعیت این کشور را تشکیل می‌ دهند. 51% از مردم آن پروتستان، 24% کاتولیک، نزدیک به 2% مورمون، نزدیک به 2% یهود و 6% مسلمان می باشند. زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد، ولی به خاطر نزدیکی به آمریکای لاتین و تعداد زیاد مهاجران این منطقه حدود 11% از مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‌ کنند. در ایالت هاوایی زبان هاوایی زبان رسمی می باشد.

شهر‌های آمریکا

شهر نیویورک به عنوان بزرگترین شهر در شرق کشور، شهر لس‌ آنجلس به عنوان بزرگ ترین شهر در غرب کشور، شیکاگو به عنوان بزرگترین شهر در بخش میانی کشور از جمله شهرهای آمریکا می باشند.

کاخ سفید

کاخ سفید در لیست جاهای دیدنی آمریکا  

کاخ سفید خانه‌ ای سفید رنگ که به غیر از این که سیاست مدارهای بسیاری در آن زندگی کرده‌ اند، خانه‌ ای امن برای تصمیم‌ ها و زندگی‌ های سیاسی بزرگی می باشد. هم چنین یکی از زیباترین مکان های دیدنی آمریکا تاریخ را در دل خود جای داده است.

این کاخ 214 ساله از 6 طبقه، 132 اتاق، 35 سرویس بهداشتی، 28 شومینه، 412 دروازه، 147 کلکین تشکیل شده و بعد از بعضی جنگ ها بازسازی و نوسازی شده است.

پل بلوریج پونزی 

پل بلوریج پونزی روی نقشه جاذبه های گردشگری آمریکا

پل بلوریج یک راه ارتباطی و یکی از جاهای دیدنی آمریکا می باشد. این پل علاوه بر این که شما را به مقصد می‌ رساند، طبیعت هزار رنگ اطراف را به تصویر کشیده، و باعث می‌ شود، به عنوان یکی از جاهای دیدنی آمریکا جذابیت خاصی را به خود اختصاص دهد.

این جاده مخصوص پارک ملی بلوریج می باشد، و 469 مایل طول دارد شما در حین رانندگی می‌ توانید از پوشش گیاهی منحصر به فرد آن لذت ببرید.

پارک گراند کانیون 

پارک گراند کانیون در صدر مکان های دیدنی آمریکا

پارک گراند کانیون به عنوان یکی از جاذبه توریستی و یکی از جاهای دیدنی آمریکا می باشد. پارکی که به تنهایی به عنوان یکی از قطب‌ های جاذبه این کشور محسوب می شود. پارک گرند کانیون توانسته است، سالانه پنج و نیم میلیون نفر را به شمال غربی آریزونا آورده، و به تماشای خودش جذب کند. این پارک در دره‌ ای عمیق قرار گرفته، و شکل امروزی آن محصولی از سال‌ ها تلاش و جنگ طبیعی جریان رودخانه کلرادو با زمین می باشد.

در این پارک بیش از 500 گونه جانوری زندگی می‌ کنند، ولی متاسفانه بسیاری از آن‌ ها در آستانه انقراض قرار دارند. همچنین در سطح دره می‌ توانید تصویر حیات زمین را تماشا کنید.

استخر همیلتون 

استخر همیلتون در لیست جاهای دیدنی آمریکا

آمریکا پر از ایالت می باشد، و همه ی زیبایی‌ ها در میان ایالت‌های آن پخش شده است. شهر آستین در ایالت تگزاس به عنوان یکی از جاهای دیدنی آمریکا می باشد، که زیبایی استخر همیلتون را در خود جای داده است. این استخر در حقیقت در سالیان گذشته یک غار بوده، و یک رودخانه زیرزمینی را از میان خود عبور می‌ داده است. سال‌ ها پس بر اثر فرسایش، سقف غار فروریخته، و به صورت امروزی آن درآمده است.

این استخر دارای یک منطقه بومی به متراژ 940 متر مربع و استخری زیبا به رنگ یشمی و آبشاری به طول 15 متر است، که در میان آن سقوط می‌ کند.

دریاچه تاهو Lake Tahoe

دریاچه تاهو Lake Tahoe، نقطه ای آبی در نقشه مناطق دیدنی آمریکا

بزرگ ترین دریاچه کشور آمریکا در مرزی بین کالیفرنیا و نوادا در منطقه‌ ای به نام سیرا نوادا واقع شده است. این دریاچه با آب زلال خود توانسته است، یکی از مکان های دیدنی آمریکا را به خود اختصاص دهد. عمق این دریاچه 501 متر می باشد، و به عنوان دومین دریاچه عمیق آمریکا شناخته شده است. شهرت دریاچه تاهو به خاطر زلالی آب و زیبایی کوهستان‌ های اطراف آن است.

چارلستون 

چارلستون شهری پر از جاذبه های گردشگری آمریکا

ایالت کارولینای جنوبی نیز در رقابت زیبایی میان ایالت‌ های این کشور پا پس نکشیده است، و به عنوان یکی از قطب‌ های با شکوه جنوب آمریکا محسوب می شود. چارلستون شهری نسبتاً بزرگ در ایالت کارولینای جنوبی می باشد، و دومین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌ شود.

چارلستون یک شهر ساحلی می باشد، و محلی برای ورزش‌ ها و تفریحات آبی در کنار مناظر خارق العاده آن است.

موج‌ های آریزونا و یوتا 

موج‌ های آریزونا و یوتا در مکان های دیدنی آمریکا

موج‌ های نارنجی پیوسته با بالا پایین‌ های مداوم آریزونا و یوتا زیبایی بسیاری را به خود اختصاص داده است. 190 میلیون سال پیش یکی از زیباترین اتفاقات جغرافیایی در این منطقه رخ داده است. این صخره‌ ها از ماسه سنگ تشکیل شده‌ اند، و بهتر است بگوییم لایه‌ هایی از سنگ می باشند، که به خاطر وزش باد به شن و ماسه‌ ها، به مرور با گذشت زمان به وجود آمده‌ اند. افرادی که در این مکان پیاده‌ روی و قدم زدن را تجربه می‌ کنند، احساسی متفاوت را به دست می‌ آورند.

این صخره‌ ها در منطقه‌ ای به نام کویوت باتس شمالی در آریزونا قرار دارند، و شامل دو قسمت موج اول و دوم می‌ شوند. برای دیدن این موج‌ ها به مجوز نیاز دارید، و معمولاً بازدیدکنندگان در ماه‌ های آپریل، می، سپتامبر و اکتبر برای مشاهده آن ثبت‌ نام می‌ کنند.

پارک ملی هالاکالا 

پارک ملی هالاکالا (Haleakala National Park) یکی از جاهای دیدنی آمریکا

خانه هالاکالا خانه آتشفشان خاموش آمریکا می باشد. این پارک در جزیره مونی در ایالت هاوایی واقع شده است، و به عنوان یکی از مکان های دیدنی آمریکا بسیار محبوب می باشد. ورود به این پارک نیاز به هزینه دارد، و به خاطر حفظ و نگهداری آن لازم است، تا این هزینه را پرداخت کنیم. این پارک توجه ی عکاسان زیادی به خود جلب کرده است، و معمولاً عکاسان زیادی به عکس گرفتن از مناظر طبیعی آن مشغول هستند.

غارهای یخی مندنهال 

غارهای یخی مندنهال در فهرست جاهای دیدنی آمریکا

غارهای یخی مندنهال فاصله 20 کیلومتری شهر آلاسکا و در یخچال طبیعی مندنهال قرار گرفته شده است، و دسترسی به آن به وسیله کایاک و سپس یخ‌ نوردی امکان‌پذیر می باشد. در واقع این غارها قسمتی از جنگل ملی Tongass را شامل می‌ شوند، و لقب فرازمینی را به خود اختصاص داده‌ اند. متاسفانه با گرمایش زمین این یخ‌ ها نیز در حال آب شدن می باشند.

پارک گلن واتکینز 

پارک گلن واتکینز در فهرست مناطق دیدنی آمریکا

پارک گلن واتکینز در بیرون دهکده‌ ای به همین نام در نیویورک قرار دارد. این پارک به عنوان یکی از مشهورترین پارک‌ های ایالتی دریاچه فینگر می باشد. بخش بسیار دیدنی و مهیج این پارک ریوفالز است. برکه گلن در این منطقه 19 آبشار دارد، و افرادی که در اطراف آن اردو می‌ زنند، می‌ توانند از استخر به وجود آمده، در آن استفاده کنند.

دیوار ثور 

دیوار ثور

چاه‌ های دریایی آمریکا یکی از جاذبه‌ های طبیعی در اقیانوس آرام می باشد. زیبایی این منطقه وسوسه‌ انگیز می باشد، و به بازدیدکنندگان آن هشدار داده می‌ شود، که به خاطر خطرات بیش از حد به آن نزدیک نشوند. این چاه‌ ها به نام گودال مرگ و دروازه جهنم نیز شناخته می‌ شوند.

غارهای ثور آب اقیانوس را به داخل خود می‌ برند، و تا انتها می‌ کشند، سپس مانند آتش فشان آن را به بیرون می‌ فرستند. این چاه‌ ها با این که ترسناک به نظر می‌‍ رسند، ولی فقط 6 متر عمق دارند.

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا به عنوان یکی از ماندگارترین مکان های دیدنی آمریکا می باشد، که بسیار زیبا بوده، در مرز بین کانادا و آمریکا قرار دارد، و از 3 آبشار جدا تشکیل شده است. حدود 750 هزار گالن آب در هر دقیقه از این آبشار سرایزر می‌ شود. این آبشار به گونه‌ ای می باشد، که می‌ توانید به اندازی به آن نزدیک شوید، تا در مه اطراف آن غرق شوید.

آبشارهای موجود در نیاگارا به 3 نام آبشار نعل اسب، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس شناخته می‌ شود. بلندی این آبشارها به بالای 50 متر می‌ رسد، و بالاترین سرعت جریان در آبشارهای جهان را دارد. همچنین این آبشارها بر روی رود نیاگارا جریان دارند، و به رود آنتریو می‌ ریزند.

مجسمه آزادی 

مجسمه آزادی 

مجسمه آزادی یکی از مناطق دیدنی آمریکا می باشد، که در اکثر فیلم و تصاویر آن را دیده اید. یکی از اتفاقات معمول این است، که هر جا در مورد آزادی صحبت می‌ شود، این مجسمه مشعل به دست به عنوان نمادی از آن نمایش داده می‌ شود. این مجسمه در نزدیکی منهتن قرار دارد، و برای خوش‌ آمد گویی به مسافرانی که از راه دریا به نیویورک می‌ آیند، استفاده می‌ شود. برای دیدن چشم‌ اندازی از آمریکا می‌ توانید 377 پله این مجسمه را بالا رفته، و در ارتفاع 46 متری مجسمه، به تصویر زیبایی از آن برسید.

بازار خیابانی ملی

بازار خیابانی ملی

یکی از مکان‌های تفریحی و پر از جاذبه آمریکا، بازار خیابانی ملی آن است و به عنوان تفریحی رایگان در سرتاسر آمریکا شناخته می‌شود. این بازارچه نیازی به پرداخت مبلغ به عنوان ورودی ندارد و در اطراف آن نیز می‌توانید موزه‌های رایگان زیادی را در اطراف خود مشاهده کنید.

ردپای آزادی 

در مسیر آزادی قدم بزنید، و 4 کیلومتر در مسیر آجرهای قرمز، به 16 جای پای تاریخ قدم بگذارید. این مسیر از کشتی‌ های قدیمی گرفته، تا جاذبه‌ های مدرن را در خود جای داده است. مسیر آزادی در بوستون ساخته شده است. از زیبایی های این مسیر، پارک بوستون کامان، فنل هال، خانه پل ریور است. لذت دنبال کردن جاده‌ های قرمز یکی از جاذبه‌ های گردشگری آمریکا می باشد.

پل گلدن گیت 

پل گلدن گیت 

پل گلدن گیت، پلی می باشد، که اطراف آن را خلیجی آبی احاطه کرده است، و قهرمانان زیادی اتفاقات مهیج فیلم را بر روی آن بازی کرده‌ اند. این پل از برج‌ های بلندی تشکیل شده است، که بلندترین آن‌ ها 230 متر ارتفاع دارد، و از رنگ نارنجی روشن ساخته شده است. طراحی بسیار زیبای این پل به طول 2736 کیلومتر ادامه دارد، و می‌ توانید از بالای آن زیبایی خلیج را تماشا کنید.

کوه‌ های آپالاچ

کوه‌ های آپالاچ

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید، که به پیاده‌ روی و طی کردن بلندترین مسیر برای آن علاقمند هستید، به آمریکا و کوه‌ های آپالاچ سر بزنید. این رشته‌ کوه به نام کوهستان کوهنوردی شناخته می‌ شود. مسیر این کوه 3568 کیلومتر ادامه دارد، و از 14 ایالت متفاوت آمریکایی عبور می‌ کند. آسان‌ ترین بخش برای طی کردن این مسیر بخش‌ های کوهنوردی در ایالت‌ های آریزونا و مریلند می باشد. جنگل ملی پیسگاه پارک ملی کوه‌ های بزرگ اسموکی و پارک ملی شنندوت در این کوه قرار گرفته است.

موزه هوا و فضای آمریکا

موزه هوا و فضای آمریکا

غرق شدن در دنیای تخیل، نجوم و هوا و فضا برای بسیاری از افراد جذاب می باشد. موزه هوا و فضای آمریکا به عنوان یکی از جاهای دیدنی آمریکا می باشد، و برای هر کسی که به کشف کردن آسمان علاقمند می باشد، جالب است.

نمایشگاهی از هواپیما ها و پرنده‌ هایی که از سال 1903 وجود داشته، و وجود تلسکوپ‌ هایی که با آن می‌ توانید، آسمان را ببینید. موزه هوا و فضا در واشنگتن دی سی می باشد، و برای دوست‌ داران هوا و فضا تصویرگر بهشت می باشد.

ساختمان امپایر استیت 

ساختمان امپایر استیت 

ساختمان امپایر استیت، ساختمان بلندی می باشد، که در دل شلوغی آمریکا با 381 متر ارتفاع و 102 طبقه در منهتن نیویورک، یکی از نمادهای این شهر می باشد، و در مجسمه‌ های زیادی به عنوان هدیه دست به دست می‌ شود. این ساختمان همه روزه از ساعت 8 صبح تا 2 بعد ازظهر علاقه‌ مندان زیادی را به دیدن دنیای پرشور نیویورک دعوت می‌ کند.

پارک ملی یلو استون 

پارک ملی یلو استون 

پارک ملی یلو استون به عنوان قدیمی‌ ترین پارک ملی آمریکا و نخستین پارک ثبت شده در دنیا است. یلو استون با توجه به پوشش گیاهی و جانوری خود به غیر توریست‌ ها، توانسته توجه دانشمندان را نیز به خود جلب کند.

بزرگ‌ ترین دریاچه کل آمریکا در یلو استون قرار دارد، و در کنار آن نیمکت و صندلی‌ هایی برای فراهم کردن آسایش شما فراهم شده است. زیبایی دیگر این پارک، آبشار آن می باشد، که در زمستان نیز یخ زده، و محیط اطراف آن را به شدت سرد می‌ کند. پارک یلو استون بسیار بزرگ می باشد، و برای دیدن آن باید وقت زیادی کنار بگذارید، تا بتوانید از همه قسمت‌ های آن مخصوصاً چشمه‌ های آب گرم دیدن کنید.

پارک والت دیزنی

پارک والت دیزنی

پارک والت دیزنی لذت‌ بخش‌ ترین قسمت حضور در آمریکا می باشد. این پارک توانسته میزبان خانواده‌ های بسیار زیادی باشد، و از پیر تا جوان طرفدار آن می باشند. والت دیزنی شامل پارک‌ های آبی، مراکز خرید، تئاتر، پارک گلف و بخش‌ های تماشایی می باشد، و گشت و گذار در آن بیش از یک هفته طول می‌ کشد.

باتلاق و مرداب اوکه فنوکی

باتلاق اوکه فنوکی که در بین سرخ پوست های ساکن این منطقه به عنوان محل ارتعاش زمین شناخته می شود، یک منطقه باتلاقی در جنوب آمریکا می باشد، که دارای مساحتی بالغ بر 770 مایل مربع را پوشش می دهد. در این منطقه آبراهه های پیچ در پیچ و تعداد زیادی درختان سرو مردابی در کنار چمن زارهای سرسبز وجود دارد. یکی از جالب توجه ترین قسمت های این باتلاق، جزایره شناور آن (floating islands) می باشد، که در این مناطق زمین زیر پای شما لرزیده، و ارتعاش آن را حس می کنید، ولی بدون مشکل می توانید روی آن قدم بزنید، و فعالیت های عادی خود را داشته باشید.

پارک فورسیت

دشت های مشابه ساوانا در این منطقه به خاطر وجود مناظر زیبای طبیعی و پارک های طبیعی آن شهرت داشته، و در این میان، پارک فوریست را می توان بزرگ ترین پارک منطقه محسوب کرده، و آن را نمونه ای خوب از پارک های جنوبی دانست، که در سال 1800 میلادی طراحی شدند. چشمه های فصلی مسیرهای پیاده روی بسیار زیبا و درختان کهن سال این منطقه چشم اندازی زیبا از پارک را ایجاد کرده، و همه چیزهایی که شما از یک طبیعت منحصر به فرد انتظار دارید، را فراهم می کند.

خیابان میشیگان

خیابان میشیگان به عنوان یکی از مکان های دیدنی آمریکا و از جذاب ترین خیابان های آمریکا می باشد. گالری های بسیار، بوتیک ها و مغازه های لوکس از دیگر جاذبه های این خیابان محسوب می شود.

کوه راشمور

کوه راش‌مُر یک پارک و یاد بود ملی در ایالت داکوتای جنوبی در ایالات متحده آمریکا می باشد. بر روی کوهی در این مکان، چهره چهار تن از مشهورترین رئیس جمهوران آمریکا بر روی سنگ کوه در مقیاس بزرگ کنده کاری شده‌ است. از راست به چپ عبارتند از  آبراهام لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون، و جرج واشینگتن هستند. این یاد بود که در سال 1925 میلادی تأسیس گردید، بر روی زمین‌ های سرخ‌ پوستان قبیلهٔ لاکوتا قرار دارد.

رودخانه میسی سی پی

رودخانه میسی سی پی

رودخانه می سی سی پی به عنوان یکی از زیباترین و خطرناک ترین جاهای دیدنی آمریکا می باشد.

چاه جیکوب

چاه جیکوب به عنوان یکی از زیباترین مکان های دیدنی آمریکا و در عین حال خطرناک ترین نقاط روی زمین می باشد. این چاه معروف در منطقه ویمبرلی شهر تگزاس قرار گرفته است. به این چاه لقب زیبای ترسناک را داده اند، چون که تا حالا قربانیان زیادی داشته است.

تفرجگاه ملی

تفرجگاه ملی بین ساختمان کنگره و بنای یادبود واشنگتن قرار گرفته است، که بسیار از موزه ها و موسسات فدرال واشنگتن در اطراف این تفرجگاه وجود دارند.

منطقه ی تاریخی تپه های کاهوکیا، ایلینویس

تپه های کاهوکیا که تقریبا در 8 مایلی شمال شرقی سینت لوئیس میزوری قرار گرفته شده است، بزرگ ترین محل سکونت قبیله ی پیش کلمبیایی در شمال مکزیک بوده است. این منطقه اولسن بار در دوران میسیسیپین (1400-800) اشغال شد. زمانی که حدودا 4000 جریب و 120 تپه را شامل می شد. این منطقه یک نمونه ی فوق العاده از جامعه ی پیچیده ی بزرگ سالار و ریش سفیدی می باشد، و با چندین مرکز تجمع تپه های بشقاب پرنده مانند و چند دهکده و روستا در اطراف. احتمالا این جامعه ی کشاورزی محور در دوران اوج خود در سال های 1050 تا 1150 حدود 10 الی 20 هزار نفر جمعیت داشته است. از دیدنی های تاریخی و بدوی این منطقه می توان به تپه ی مونکز بزرگ ترین تل خاکی پیش از تاریخ آمریکا اشاره کرد، که بیش از 12 جریب مساحت و 10 پا ارتفاع دارد.

مرکز تاریخی مکزیکو سیتی و سوچیمیلکو 

مرکز تاریخی مکزیکو سیتی و سوچیمیلکو 

مکزیکو سیتی که در قرن 16 به وسیله ی اسپانیایی ها بر بقایای تنوچتیتلان پایتخت سابق آزتک ساخته شده است. در حال حاضر یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای جهان می باشد. در این شهر 5 معبد آزتک وجود داشته، که بقایای آن یافت شده، و یک کلیسای جامع (بزرگ ترین کلیسای جامع قاره) و بعضی ساختمان های عمومی مربوط به قرن 19 و 20 مثل پالاسیو دِ لا بلاس آرتز که سالم مانده اند. سوچیمیلکو در جنوب مکزیکو سیتی واقع شده است. شبکه های کانال کشی شده، و جزیره های مصنوعی موجود در این منطقه گواه تلاش مردم آزتک برای ساخت سکونت گاهی مناسب در مرکز منطقه ای است، که قابل سکونت نبوده است.

موزه آمریکایی های سیاه پوست غرب

موزه آمریکایی های سیاه پوست غرب

موزه آمریکایی های سیاه پوست غرب به تاریخ و فرهنگ آمریکایی آفریقایی‌ هایی می‌ پردازد، که از زن گرفته تا مرد، در شکل‌ دهی و توسعه غرب آمریکا کوشیده‌ اند. این موزه در محل سابق زندگی دکتر جاستین فورد، اولین زن سیاه‌ پوست دکتر در دنور برپا شده است. همچنین در این موزه می‌ توانید با تاریخ گاوچران‌ ها و کابوی‌ های سیاه‌ پوست نیز آشنا شوید. 

مرکز تجاری وان ورلد

مرکز تجاری وان ورلد

مرکز تجاری وان ورلد با ظاهری مشابه برج‌ های دوقلوی نیویورک ساخته شده است. این نماد شهری توسط شرکت معماری اسکیدمور، اوینگز و مریل طراحی شد، و بلندترین سازه‌ ی نیم کره‌ ی غربی محسوب می شود. با مساحتی بیش از 325 هزار متر مربع این بنا 104 طبقه دارد. در طبقه‌ی 100 تا 102 برج سکوی بازدید مرکز تجاری وان ورلد وجود دارد، که بازدید از آن برای همه ی افراد آزاد است. رستوران پانوراما و نمایش‌ های صوتی و تصویری بخشی از برنامه‌ های این سکوی بازدید محسوب می‌‌ شوند. هزینه‌ ی ساخت این آسمان‌ خراش 104 طبقه، 3.8 میلیارد دلار محاسبه شده، و ساخت آن 8 سال طول کشیده است.