مکان های دیدنی، گردشگری چک همراه با توضیحات و عکس

04/03/2022
جاذبه های گردشگری چک
کشور جمهوری چک در اروپای مرکزی و محصور در خشکی که بعد از تقسیم کشور چکسلواکی به وجود آمده است. این کشور با کشورهای لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی همسایه می باشد. پایتخت کشور چک، شهر پراگ می باشد، که بزرگ ترین شهر آن نیز می باشد. این کشور شامل 13 استان می باشد.
مجله والی
مجله والی

جمهوری چک یکی کشورهای کوچک تر قاره اروپا می باشد، و بیشتر گردشگرانی زمانی که نام کشور جمهوری چک را می شنوند، تصویر شهر پراگ را می بینند. اگر چه پراگ دارای تعداد وسیعی از جاذبه های فرهنگی، معماری و تاریخی جمهوری چک می باشد، ولی در خارج از پایتخت کشور چک، قلعه ها، آثار تاریخی، شهر های قرون وسطی ای، روستاهای عجیب و غریب و مناطق طبیعی زیبا نیز وجود دارد. با این حال، پراگ دارای تعداد زیادی از جاذبه های عالی است، جاذبه های متفاوتی جهت تفریح ​​کردن با ماشین در آن وجود دارد. نکات برجسته سفر به حومه شهر چکسلواکی شامل بسیاری از پارک های ملی عالی و مناطق حفاظت شده است، یکی از محبوب ترین ها به نام بهشت بهشت نامیده می شود، منطقه ای از زیبایی های  طبیعی که به وسیله ی بسیاری از سنگ های پر زرق و برق و بسیاری از قلعه های قدیمی زیبا و پارک ملی Podyjí در موراویا با جنگل های بزرگ می باشد.

قلعه پراگ

قلعه پراگ

پیشنهاد ما به شما این است، اولین کاری که پیشنهاد می‌ دهیم انجام دهید، بازدید از قلعه باشکوه و بی نظیر پراگ می باشد. این قلعه در سال 880 میلادی به وسیله ی پرینس بوریووج ساخته شده و به عنوان یک شهر کوچک در دل شهر پراگ می باشد.

در این قلعه شاهان بوهمی، امپراطوری مقدس روم و رئیس جمهور چکسلواکی اقامت داشتند، و شما خواهید توانست، با قدم زدن در این قلعه از برج دالیبر و کلیسای سنت جورج و… دیدن کنید، و دنیای قدیم را در حال حاضر مشاهده نمایید.

توجه داشته باشید، که زمانی که وارد قلعه پراگ می شوید، نگهبانان شما را بازرسی بدنی می‌ کنند، و شاید کیف‌ های شما را هم بگردند، به همین خاطر تعجب نکنید.

ورودیه قلعه پراگ 365 کرون چک می باشد.

پل چارلز

پل چارلز

به محض ورود شما را یاد فیلم هری پاتر در هاگوارتز می‌ اندازد، و این حس هنگامی به شما دست می‌ دهد، که روی پل چارلز در شهر پراگ قدم بزنید. پل چارلز یکی از پل‌ هایی می باشد، که در زمان سلطنت چارلز به عنوان یادبود بنا شده، و به عنوان یکی از محبوب‌ ترین مکان های دیدنی چک در بین گردشگران می باشد.

در دو طرف پل چارلز یک برج وجود دارد، که مسافران و گردشگران می‌ توانند از پله‌ های این پل بالا بروند، و به این برج برسند، و بعد از رسیدن می توانید متوجه ی زیبایی منظره این شهر و پل چارلز شوید.

ساعت نجومی

ساعت نجومی

ساعت نجومی که در شهر پراگ واقع شده است،و به عنوان یکی از قدیمی‌ ترین ساعت‌ های جهان در حال حاضر محسوب می شود. در کنار این ساعت 4 مجسمه وجود دارد، که هر کدام از آن ها نماد مرگ، غرور و حسادت می باشند.

اگر می خواهید عکس یادگاری بگرید، و هر زمان به آن نگاه کردید، یاد سفر خود بیفتید پیشنهاد ما به شما این است، در کنار ساعت نجومی پراگ این عکس را از خودتان و عزیزان خود بگیرید.

موزه یادبود قهرمانان ترور راینهاد هایدریش

قبل از این در درباره ی موزه یادبود قهرمانان ترور راینهاد هایدریش توضیحاتی بدهیم، بهتر است، که یاد از یک دیالوگ مهم در فیلم آنتروپید نیز یاد کنیم:

در این فیلم ” کیلین مورفی” در مقابل نازی‌ ها گفت: ما چکسلواک هستیم، ما تسلیم نمی‌ شویم.

این پیام نشان دهنده ی وفاداری و پایداری می باشد، که در بین آن‌ ها وجود داشت. با این حساب بازدید از این موزه می‌ تواند حس و حال جالبی برای افرادی که اهل تاریخ و اتفاقاتی که در دوره‌ های مختلف تاریخی برای انسان‌ ها افتاده است، به حساب بیاید. شما در این موزه می‌ توانید لباس‌ ها، اسلحه‌ ها و وسایل افراد در آن زمان را مشاهده کنید.

محله یهودی‌ ها در پراگ

محله یهودی‌ ها در پراگ

محله‌ ای در شهر پراگ وجود دارد، که به یهودی‌ های این کشور تعلق دارد، و اسم آن جوسفوو می باشد. این محله قرن‌ ها محله فقیر نشینی بوده است، و در اواخر سال 1800 میلادی به عنوان یکی از مهم‌ ترین محله‌ های شهر پراگ در چک تبدیل شده است. جوسفوو در حال حاضر با وجود موزه‌ ها و کنیسه‌ هایی که دارد، به یکی از جذاب‌ ترین محله‌ ها برای گشت و گذار در پراگ تبدیل شده است.

بازدید از این محله حدودا 500 کرونی برای شما هزینه خواهد داشت.

گورستان اولسان

گورستان اولسان

در بین بیشتر جاذبه‌ هایی که در مقاصد مختلف اختصاص دارد، به تفریح و خوش گذارانی، مکان هایی هم وجود دارند، که ممکن است، بازدید از آن ها باعث نشود، حس خوبی داشته باشید، ولی از لحاظ تاریخی مهم می باشد، و می‌ تواند جذابیت‌ های مخصوص به خود را داشته باشد. یکی از این موارد گورستان اولسان می باشد، که از مهم‌ ترین مکان های دیدنی پراگ محسوب می شود.

گورستان اولسانی در سال 1680 برای دفن مردگانی که به خاطر بیماری یا در اثر جنگ جان خود را از دست داده اند، استفاده می‌ شد. جالب است، بدانید، که این گورستان را به دو بخش تقسیم کردند.

گورستان مسیحیان و گورستان یهودیان که اشخاص مهمی در این گورستان دفن شده اند، که از جمله آن‌ ها می‌ توان به فرانتس کافکا نیز اشاره کرد. در سفر به این کشور به عنوان بازدید از جاهای دیدنی چک این منطقه می‌ تواند کمی ترسناک باشد، ولی جذابیت‌ های خودش را هم دارد.

موزه کمپانی اپل

موزه کمپانی اپل

شرکت اپل در شهر پراگ یک موزه از محصولات خود تاسیس کرده، و در آن همه ی محصولات خودش را از اول تا به حال را به نمایش گذاشته است.

در این موزه می توانید کلکسیونی زیبا از وسایل شخصی استیو جابز تا قدیمی‌ ترین محصولات اپل را از گذشته تا الان جمع آوری کرده اند، که با ورود به این موزه می‌ توانید آن‌ها را مشاهده نمایید.

باغ وحش پراگ

باغ وحش پراگ

باغ وحش پراگ به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین باغ وحش‌ ها در اروپا می باشد، که در آن می توانید حیواناتی نظیر ببر، زرافه، میمون، تمساح و انواع پرندگان را خواهید دید. اگر از باغ وحش پراگ دیدن می‌ کنید، بد نیست چند نکته را به خاطر داشته باشید:

حتماً یک نقشه از باغ وحش همراه خود داشته باشید، و مسیر خود را از روی آن علامت بزنید، به این خاطر که مساحت این باغ وحش 58 هکتار می باشد، و امکان این که راه را گم کنید، هست و سعی کنید صبح برای بازدید از این باغ وحش بروید.
کرم ضدآفتاب را به هیچ وجه فراموش نکنید، و یک لیوان آب نیز همراه خود داشته باشید.

جهت تهیه بلیط تنها کافیست، 50 کرون پرداخت کنید.

مجموعه Vysehrad

مجموعه Vysehrad

مجموعه Vysehrad برای افرادی که علاقه ی خاصی به تاریخ و سرگذشت انسان‌ ها در گذر زمان هستند، گزینه‌ بسیار مناسبی می باشد. این مجموعه شامل قلعه و قبرستان و باغ بزرگ Vysehrad می‌ شود و فقط سه کیلومتر با قلعه پراگ فاصله دارد. شما از بالای Vysehrad می‌ توانید منظره زیبایی از رودخانه Vltava را مشاهده کنید. این قبرستان در نزدیکی کلیسای سنت پاول و سنت پیتر قرار دارد، و بعد از این که بازدید شما از آن تمام شد، می‌ توانید به سمت این کلیساها هم بروید.

خانه رقصان در پراگ

خانه رقصان در پراگ

خانه رقصان به عنوان یکی از معروف‌ ترین مکان های دیدنی چک می باشد، که به هیچ عنوان نباید بازدید از آن از دست دهید.

خانه رقصان یکی از مکان های دیدنی چک می باشد، که در لیست جاذبه‌ های مدرن شهر پراگ قرار گرفته است. ساخت این ساختمان از سال 1992 آغاز و در سال 1996 تکمیل شد. دستور ساخت این ساختمان را آخرین رئیس جمهور چکسلواکی و اولین رئیس جمهور چک دادند، و قصد آن‌ ها از ساخت همچین بنایی نشان دادن شگفتی معماری مدرن بوده، و اکنون یکی از جاذبه‌ های شهر پراگ محسوب می شود.

میدان قدیمی شهر پراگ

میدان قدیمی شهر پراگ

پراگ شهر تماشای تاریخ هزاران ساله و جایی که می‌ توانید با هر قدم یک صفحه از تاریخ این کشور را مشاهده کنید. از دیگر جاهای دیدنی پراگ که تاریخ جذابی دارد، میدان قدیمی این شهر می باشد. دور این میدان مغازه‌ ها و ساختمان‌ ها بسیاری وجود دارد، که هر کدام از آن ها می‌ توانند برای شما جذابیت‌ های مخصوص به خود را داشته باشند.

تئاتر ملی پراگ

تئاتر ملی پراگ

تئاتر ملی پراگ یکی دیگر از جاهای دیدنی چک می باشد، که در ساحل زیبای ولتاوا قرار گرفته شده است. این بنای تاریخی به خاطر معماری زیبایی که دارد، به عنوان یکی از مهم‌ ترین بناهای معماری چک شناخته می‌ شود، و جالب است، بدانید که در سال 1881 تئاتر ملی پراگ به عنوان هویت ملی چک شناخته شد.

اگر جزو افرادی می باشید، که به دنیا هنر علاقمند هستید، بازدید از تئاتر ملی پرا به هیچ عنوان از دست ندهید.

میدان ونس سالز

اغلب گردشگران این میدان را برای خرید سوغاتی انتخاب می‌ کنند. اگر بخواهیم از گذشته این میدان بگوییم این طور بیان می‌ شود، که این میدان نقش بازار را داشته، و محلی برای خرید و فروش اسب در گذشته بوده است، و شما می‌ توانید در روز آخر سفر خود از دیدن این میدان اختصاص دهید، و با خیالی آسوده، تجربه غذایی لذیذ و خریدی راحت را داشته باشید.

کلیسا جامع سنت ویتوس

کلیسا جامع سنت ویتوس

کلیسا جامع سنت ویتوس به عنوان یکی از مهم‌ ترین کلیساهای جهموری چک می باشد، که می‌ توان از آن به عنوان یکی از مهم‌ ترین جاهای دیدنی چک نام برد. این کلیسا در قرن 10 میلادی ساخته و تعدادی از شاهان و بوهمیا در این کلیسا دفن شده اند. جالب است بدانید، که این کلیسا با گذشت 1000 سال همچنان پابرجا می باشد.

رودخانه ولتاوا

رودخانه ولتاوا

رودخانه ولتاوا به عنوان یکی از مهم‌ ترین و معروف‌ ترین جاهای دیدنی چک می باشد. این رودخانه در مرکز شهر پراگ قرار گرفته، و جمهوری چک را به دو بخش تقسیم می‌ کند.

توجه داشته باشید که قایق‌ سواری در این رودخانه می‌ تواند برای شما یکی از تجربه‌ های بی‌ نظیر محسوب شود.

هنگام بازدیداز این رودخانه باید بدانید، رستوران‌ ها و کافه‌ هایی دارد، که در اطراف این رودخانه وجود دارد، و شرایط را جهت گذراندن یک عصر عالی برای شما فراهم می کند.

کلیسای بانوی ما قبل از تین

کلیسای بانوی ما قبل از تین

کلیسای بانوی ما قبل از تین دارای قدمتی می باشد، که به پیش از قرن 15 برمی‌گردد، و تا الان تغییراتی در آن نیز به وجود آمده است. این کلیسا به عنوان یکی از محبوب‌ ترین و مهم‌ ترین جاهای دیدنی پراگ می باشد. جالب است، بدانید که این بنای دیدنی دارای دو مناره 80 متری می باشد، که در دو طرف بنا قرار دارند، و هر کدام دارای چهار مناره می باشند.

برای بازدید از کلیسای بانوی ما قبل از تین اول باید از یک راهروی باریک و تاریک بگذرید.

شهر پلزن

شهر پلزن

شهر پلزن یکی از شهرهای بوهمایی در جمهوری چک می باشد، و به خاطر نوشیدنی‌ های شهرت بسیار زیادی دارد. کلیسای جامع سنت بارتولومئو و تالار شهر برای افرادی که به معماری علاقمند هستند، گذشته و عظیم دارند، نیز در لیست جاهایی هستند، که در این شهر حتماً باید دیدن کنید.

شهر تِلک

تلک یکی از شهرهای بندری در ناحیه جنوبی می باشد، که در قرن 14 به خاطر تجارتی که بین بوهمیا، موراویا و اتریش وجود داشت نیز ساخته شد. کلیساهایی زیبا مانند کلیسا روح القدس و کلیسا محلی یسوعیون آن را به مکانی دل‌ نشین تبدیل کرده اند.

برج پودر

برج پودر یکی دیگر از جاهای دیدنی چک می باشد، که از آن با نام‌ های برج باروت و دروازه پودر هم یاد می‌ شود. این برج به سبک گوتیک ساخته شده، و می‌ توان گفت یکی از اصلی‌ ترین دروازه‌ های شهر محسوب می شود، چرا که در سال 1475 جهت محافظت از شهر در برابر دشمنان نیز ساخته شده است. این برج یکی از نمادها جهت جداسازی مرز بین بافت قدیم و جدید هم نیز می باشد.

گالری ملی پراگ

گالری ملی پراگ

اگر جزو افرادی هستید، که به حوضه ی هنر علاقمند هستید، گالری ملی پراگ بهترین گزینه برای شما می باشد. در شهر پراگ یک گالری ملی وجود دارد، که به عنوان یکی از مهم‌ ترین جاهای دیدنی چک می باشد، و بازدید از آن را در سفر به چک به شما به شدت توصیه می کنیم. این کاخ در سال 1925 و نسبتا مدرن محسوب می‌ شود. در این گالری آثار هنرمندان جمهوری چک و علاوه بر آن آثار هنرمندانی چون مونه و پیکاسو را می‌ توان در این گالری دید.

ساختمان شهرداری پراگ

ساختمان شهرداری پراگ

ساختمان شهرداری پراگ به عنوان یکی از بهترین ساختمان‌ های شهر پراگ می باشد، که در سال 1912 ساخته شده، و از ویژگی‌ های مهم آن می‌ توان به نقاشی‌ های بزرگ با نمای مجلل و گنبدی که در پشت و بالای ایوان قرار دارد، اشاره کرد. فضای داخلی این ساختمان به اندازه نمای آن می باشد.

تماشای شکوه و عظمت این ساختمان می‌ تواند برای افرادی که به بازدید از بناهای تاریخی و با عظمت علاقه دارند، جالب باشد.

دیوار لنون

دیوار لنون

دیوار لنون یکی از مکان های دیدنی پراگ می باشد، که می‌ تواند جز بهترین گزینه‌ های گردشگری باشد، بازدید از دیوار لنون است.

جان لنون یکی از اعضای صلح طلب در گروه موسیقی بیتلز بود. پس از آن که این خواننده را به قتل رساندند، این دیوار ساده را در نزدیکی پل چارلز و مکانی برای طرفداران این خواننده تبدیل کردند. جالب است، بدانید که از این دیوار به عنوان امید، صلح و آرامش در پراگ یاد می‌ شود، و توصیه ی ما به شما این است، که حتماً این دیوار را در لیست جاهای دیدنی چک در سفرتان قرار دهید.

برج پترین

برج پترین

برج پترین نام خود را از روی تپه‌ ای که بر روی آن قرار دارد، گرفته است. اگر به بالای این برج بروید، می‌ توانید منظره ای 360 درجه به همه ی شهر پراگ را داشته باشید. برج پترین به عنوان یکی از جذاب‌ ترین مکان های دیدنی چک می باشد. اگر بخواهیم این برج را با برج ایفل مقایسه کنیم، می‌ توانیم بگوییم که یک پنجم آن است، ولی به خاطر این که ارتفاعی که دارد، بزرگ‌ تر از ارتفاع واقعی نیز به نظر برسد.

امروزه توریست‌ ها می‌توانند با 30 دقیقه پیاده روی از این تپه بالا رفته، و به این برج برسند.

صومعه استراهوف

صومعه استراهوف را می‌ توان به عنوان دومین صومعه قدیمی در پراگ دانست، که در قرن 12 ساخته شده است. یکی از مهم‌ ترین ساختمان‌ های آن کتابخانه‌ های فلسفی و مذهبی را شامل می‌ شود، و به سبک باروک ساخته شده‌ اند.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید، که به ساختمان‌ های تاریخی و قدیمی علاقه‌ دارید، صومعه استراهوف عالی‌ ترین انتخابی است، که می‌ توانید جهت گشت و گذار در چک انتخاب کنید.

کلیسا سنت نیکولاس پراگ

کلیسای سنت نیکولاس در میدان لیتل کوارتز شهر پراگ قرار دارد، و یکی از جدیدترین کلیساهای کشور چک محسوب می شود. هم چنین یکی از بهترین نمونه‌ های معماری به سبک باروک نیز یاد می‌ شود. گردشگران می‌ توانند از ناقوس کلیسا بالا بروند، و به گنبد آن برسند، و شاهد منظره زیبایی از شهر باشند. اگر می‌ توانید در زمان برگزاری کنسرت‌ ها از این کلیسا دیدن کنید، تا از شنیدن قطعه‌ های کلاسیک در این کلیسا نیز لذت ببرید.

کلیسای جامع سنت باربارا

کلیسای جامع سنت باربارا

کلیسای جامع سنت باربارا در بافت قدیمی شهر کوتنا هرا جمهوری چک قرار دارد، و به عنوان یکی از مشهورترین کلیساهای گوتیک در اروپای مرکزی محسوب می شود. ‌باغ‌ های زیبا و دلفریب محوطه کلیسا به جنگلی ختم می‌ شوند، که مشرف به معادن نقره می باشد. در آن روزگار کارگران زیادی در این معادن مشغول به کار بودند، و همین صنعت کوتنا هرا را به یکی شهرهای بزرگ اروپا تبدیل کرده بود. کلیسای جامع سنت باربارا که با استفاده از سبک گوتیک متاخر ساخته شده، به سنت باربارا، شهید و قدیس اختصاص یافته است. سنت باربارا یا باربارای مقدس، قدیس حامی کارگران و مردمان سخت‌ کوش همچون معدنچیان محسوب می‌ شد. با توجه به ارزش تاریخی، معماری و فرهنگی، کلیسای جامع سنت باربارا در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. 

کلیسای جامع عروج (کلیسای عروج بانوی ما و سنت جان باپتیست)

کلیسای جامع عروج

کلیسای جامع عروج که با نام کلیسای عروج بانوی ما و سنت جان باپتیست نیز شناخته می‌ شود، با معماری گوتیک و باروک در شمال شرقی کوتنا هرا قرار دارد. این بنا همراه با کلیسای جامع سنت باربارا و دیگر بناهای کونتا هرا در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ اند. با قدمتی به سال 1300 میلادی برمی‌گردد، از این کلیسا به‌ عنوان یکی از ارزشمند ترین بناهای جمهوری چک و یکی از قدیمی‌ ترین نمونه‌ های معماری باروک گوتیک یاد می‌ کنند. 

منطقه دیووکا شارکا

منطقه دیووکا شارکا

منطقه دیووکا شارکا در حومه شمال غربی شهر پراگ قرار گرفته، و دارای طبیعتی بکر و فوق‌ العاده برای پیاده‌ روی و دوچرخه‌ سواری می باشد. تنها یک تراموا از وسط آن عبور می‌ کند، و طبیعت وحشی بر همه ی منطقه حکم می‌ راند. دیووکا شارکا شامل جنگلی وسیع با آب و هوایی مطبوع و دوست‌ داشتنی، دو مسیر پیاده‌ روی، تپه‌ ها، کوه‌ ها، استخر شنای رو باز و بسیاری دیگر از جاذبه‌ ها و دیدنی‌ های آرامش‌ بخش و مطلوب می باشد.

مرکز خرید سنتروم کودوف

مرکز خرید سنتروم کودوف

مرکز خرید سنتروم کودوف به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین مراکز خرید پراگ می باشد، و دارای مساحتی معادل با 100 هزار متر می باشد. این مجموعه شامل 300 فروشگاه می باشد، و در سال بیش از 13 میلیون بازدید کننده و خریدار دارد. در این مرکز می‌ توانید از گستره وسیع و متنوعی از محصولات خرید کنید. 

فروشگاه مای

فروشگاه مای

فروشگاه‌ My دارای شش طبقه می باشد، و محصولاتی مختلفی اعم از مد و پوشاک، کفش، زیورآلات و اکسسوری، محصولات الکترونیکی، لوازم آرایشی، اسباب‌ بازی، لوازم خانه و آشپزخانه، سوغات و مواد غذایی به مشتریان خود عرضه می کند.

قبرستان قدیمی یهودیان

قبرستان قدیمی یهودیان

قبرستان قدیمی یهودیان در پراگ شامل 12 هزار سنگ قبر می‌ شود، که بعضی از آن‌ ها با موتیف‌ هایی از گیاهان و حیوانات تزیین شده‌ اند. از این قبرستان به‌ عنوان یکی از قدیمی‌ ترین گورستان یهودی بازمانده در سراسر دنیا یاد می‌ شود، و به‌ همراه کنیسه قدیمی-جدید، مهم‌ ترین بخش از محله یهودی‌ های پراگ محسوب می شود. با احداث در اوایل قرن 15 میلادی بر روی قدیمی‌ ترین سنگ قبر تاریخ سال 1439 حک شده است. از آن جا که ابعاد این قبرستان نسبت به تعداد مرده‌ های مدفون در آن کم بوده است، اجساد مردگان به‌ صورت لایه لایه بر روی یک‌ دیگر دفن شده‌‌‌ اند. تعداد لایه‌ های بعضی از گورها به رقم 10 می‌ رسد. 

جزیره کامپا

جزیره کامپا

جزیره کامپا که پارک کامپا را در خود جای می‌ دهد، در رودخانه ولتاوا در مرکز پراگ قرار دارد، و پل چارلز راس شمالی آن را قطع می‌ کند. بسیاری از کنسرت‌ های مشهور در این جزیره برگزار می‌ شوند. همچنین دیوار لنون و موزه کامپا از جاذبه‌ های دیدنی جزیره کامپا می باشند. کامپا در آخرین سرشماری‌ ها، لقب زیباترین جزیره جهان را از آن خود کرده است.