مکان های دیدنی بارسلونا | جاذبه های گردشگری بارسلونا

28/02/2022
جاذبه های گردشگری بارسلونا
شهر بارسلون دارای طرفداران و گردشگران بسیار زیادی می باشد. هنر و معماری تماشایی بارسلون تاریخ غنی‌ اش که به قرون وسطی برمی‌گردد، و بناهای مدرن آن به زیبایی با هم ترکیب شده، و مقصد ایده‌ آلی را برای گشت و گذار به وجود آورده‌ اند.
مجله والی
مجله والی

بارسلونا به عنوان یکی از شادترین شهر دنیا می باشد، که خیابان‌ ها و کوچه‌ های آن پر از موسیقی و شادی و سازه‌ های تاریخی می باشد. ساختمان‌ ها، عمارت‌ ها و جاهای دیدنی بارسلونا واقعا در معماری بی‌ نظیر هستند. از کوچه پس کوچه‌ های شهر که بگذریم، به ساحل زیبا و دلچسب مدیترانه خواهید رسید. جایی که می‌ توانید از گرمای خورشید و تلألو نور آفتاب در انعکاس آبی دریا لذت ببرید.

ساختمان‌ های تاریخی بارسلونا به دست یک معمار مشهور با نام گائودی ساخته شده است. اگر دوست دارید، با فرهنگ مردم بارسلونا آشنا شوید، به خیابان لارامبلا و میدان کاتالونیا بروید، زیرا در آن جا کلیساها و بناهای کهن بسیار زیادی وجود دارد. همچنین در کنار تماشای معماری بی‌ نظیر عمارت‌ ها، از موسیقی و نقاشی‌ های خیابانی هم لذت ببرید. البته وقت گذراندن در کافه‌ ها و مرکز خریدهای بارسلونا هم صفای خودش را دارد. به خاطر وجود همین جاذبه‌ ها می باشد، که بارسلونا را در رتبه چهارم کشورهای توریستی قرار داده است.

با ما همراه باشید، تا شما را با دیدنی‌ ها و جاذبه های گردشگری بارسلونا آشنا کنیم.

معرفی جاذبه های گردشگری بارسلون

سبک زندگی سرزنده و ساحل خیره کننده بازدید از این شهر را برای گردشگران جذاب کرده است. این شهر به خاطر وجود مناظر زیبا و شگفت انگیز، معماری نفس گیر و جاذبه های فرهنگی عالی به عنوان مقصدی افسون گر شناخته شده است. آب و هوای مدیترانه ای، معماری قرون وسطی و ساختمان های مدرن به زیبایی های این شهر اضافه کرده است. آثار تاریخی زیادی نیز در بارسلون وجود دارد. همچنین شما می توانید در سواحل شنی بندر استراحت کنید، و در فضای باز رستوران ها غذاهای خوشمزه این شهر را بخورید. در ادامه شما را با جاذبه های گردشگری بارسلون آشنا کنیم.

کلیسای ساگرادا فامیلیا 

کلیسای ساگرادا فامیلیا 

یکی از آثار فوق العاده و شخصی گائودی همین کلیسا می باشد، که یکی از مشهورترین جاهای دیدنی بارسلونا لقب گرفته، و در لیست جاذبه‌ های گردشگری یونسکو هم به ثبت رسیده است. کلیسای ساگرادا به دلیل معماری جالب و مرموزی که دارد، به این درجه از شهرت رسیده است. بهتر است، بدانید در معماری این کلیسا از سه سبک معماری مدرنیسم کاتالانی، هنر نوین و گوتیک متأخر استفاده شده است.

گائودی، این معمار اسپانیایی در سال 1884 پروژه ساخت این کلیسا را شروع کرد، ولی در سال 1926 فوت شد. بدون این که این پروژه را به پایان برساند. البته قرار بر این می باشد، که همزمان با صدمین سال فوت گائودی این پروژه به پایان برسد. پس انگار قرار است، بالاخره این پروژه تا سال 2026 تمام شود.

کلیسای سانتا ماریا دل مار 

کلیسای سانتا ماریا دل مار 

از دیگر مکان های دیدنی بارسلونا که به هیچ عنوان نباید آن را از دست بدهید، کلیسای سانتا ماریا دل مار می باشد، که سبک معماری گوتیک به نمای کلیسا شکلی جذاب و سح رآمیز بخشیده است. در بازدید از این بنا بیشتر از همه پنجره‌ های بزرگی که شیشه‌ های رنگی دارند، نظر شما را به خود جلب می‌ کنند. این کلیسا هم با آرامگاه‌ هایی که دارد، پذیرای افراد بزرگ تاریخ شده، که خود به نوعی بیان کننده تاریخ می باشد.

صومعه پدرالبس 

صومعه پدرالبس

این صومعه در یک باغ بهشتی به نام رینا الیسندا قرار گرفته است. بهتر است، بدانید که این صومعه به فرمان ملکه الیسندا در سال 1326 میلادی در این باغ خوش آب و هوا احداث شد. البته صومعه پدرالبس شامل چند صومعه می‌ شود. در بازدید از این مکان دیدنی می‌ توانید از مشاهده آثار معنوی قرن بیستم حسابی به وجود بیایید.

خیابان رامبلا 

خیابان رامبلا 

خیابان رامبلا به عنوان یکی از بهترین و جذاب‌ ترین جاهای دیدنی بارسلونا می باشد. شما می‌ توانید از این خیابان به میدان معروف کاتالونیا بروید، که در انتهای آن قرار دارد، و از دیگر دیدنی های بارسلونا مثل جاهای فرهنگی، آمفی تئاترها و عمارت‌ هایی با معماری بی‌ نظیر مانند کاخ کاتالونیا، مجسمه کریستف کلمب و تندیس کولوم دیدن کنید. البته از مجسمه‌ های متحرکی که به یک باره سر راه شما سبز می‌ شوند، به هیچ عنوان نترسید.

گذشته از این‌ ها می‌ توانید از کاخ پالائو گوئل هم دیدن کنید. این کاخ ارزش زیادی دارد، زیرا توسط آنتونی گائودی در سال 1886 احداث شده است. در داخل این کاخ یک سالن بزرگ جهت اجرای سرود و کنسرت وجود دارد، که نشان دهنده ذوق هنری مالک آن بوده است.

اگر در زمان گشت و گذار در این محدوده از ازدحام جمعیت خسته شدید، می‌ توانید به یکی از کافه‌ ها یا رستوران‌ ها بروید، تا خستگی‌ خود را در کنید، و چیزی هم بخورید. 

سازه کازا میلا 

سازه کازا میلا 

یکی دیگر از آثار گائودی معمار مشهور اسپانیایی عمارت زیبای کاسا میلا می باشد، که در بین سال‌ های 1905 تا 1910 برای خاندان میلا بنا شده است، و کاسا میلا هم به معنی خانه میلا است. ارزش این سازه تا جایی است، که در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

بخش بیرونی عمارت با سنگ‌ های خاکستری رنگ آذین شده است. به همین دلیل آن را با نام لاپدررا (La Pedrera) هم می‌ شناسند، زیرا نمای آن شباهت زیادی به معدن سنگ دارد. علاوه بر نمای بیرونی ساختمان، حتما مجذوب چیدمان و لوازم داخل آن نیز می‌ شوید. اگر دوست داشته باشید، می‌ توانید طبقات بالایی آن را کرایه کنید.

در سقف این عمارت دودکش‌ هایی با اشکال مرموز قرار دارد، که زیبایی آن را چندین برابر کرده است. در آخرین اتاق این عمارت می‌ توانید آثار گائودی را به شکل ماکت ببینید. جهت بازدید از این عمارت جادویی که یکی از خاص‌ ترین جاهای دیدنی بارسلونا است، باید عجله کنید، تا برای دیدن همه جای آن زمان کافی داشته باشید.

پارک گوئل 

پارک گوئل

به احتمال زیاد تا الان متوجه شده اید، که بارسلونا و آنتونی گائودی دو روی یک سکه می باشند. از این رو یکی دیگر از مکان های دیدنی بارسلونا که نام این معمار اسپانیایی در آن می درخشد، پارک گوئل می باشد. این پارک زیبا روی تپه ال کارمل قرار دارد، و ساخت آن بین سال‌ های 1900 تا 1914 به طول کشید.

در این پارک مجسمه‌ های زیبایی قرار دارد. اولین مجسمه در ورودی پارک گوئل قرار دارد، که یک اژدها با روکشی از کاشی است. درون این پارک سازه‌های عجیب و سحر آمیزی منتظر شما می باشد، که با دیدن آن‌ ها مات و مبهوت خواهید ماند. این پارک هم در لیست میراث جهانی ثبت شده است.

اگر دوست داشته باشید، همه ی شهر را در یک نگاه ببینید، می‌ توانید به بالای سازه‌ ای بروید، که در این پارک ساخته شده است. البته برای ورود به قسمتی از پارک باید بلیط بخرید. خط متروی لسپز و یا والکارکا شما را به این پارک می‌ رساند. البته برای بالا رفتن از تپه ال کارمل می‌ توانید سوار اتوبوسی شوید، که شماره 24 دارد.

پارک مون جوییک

شما می‌ توانید تجربه‌ ی تماشای معماری گائودی را با سفری به این مجموعه‌ باغ در تپه‌ی کارمل به پایان برسانید. گردشگران زیادی برای ثبت پانوراماهایی زیبا از بارسلونا، از روی تراس‌ های اصلی، به این پارک در منطقه‌ ی گراسیا (Gràcia) می‌ آیند. حتما نیمکت‌ های مارپیچ و موزائیک‌ ها را در کارت‌ پستال‌ها و فیلم‌ ها دیده‌ اید.

در بخش دیگر پارک ردیف‌ هایی از ستون‌ ها، فواره‌ ها و مجسمه‌ هایی را مشاهده می‌ کنید، که همه به سبک متمایز و خاص این معمار ساخته شده‌ اند.

اگر هنوز هم مشتاق می باشید، که آثار گائودی را ببینید، می‌ توانید به خانه‌ ی او بروید، که تبدیل به موزه شده است. او از سال 1906 تا 1926 در آن خانه زندگی کرده است، و در آن مبلمان و اقلام تزئینی طراحی‌ شده، توسط گائودی به‌ نمایش گذاشته شده است.

پارک سیتا دلا 

یکی از مکان های دیدنی بارسلونا پارک سیتا دلا می باشد، که در دل آن دریاچه‌ ای زیبا جای گرفته است. البته در این پارک بهشتی، هیچ تاب و سرسره‌ ای به چشم نمی‌ خورد، ولی می‌ توانید با اجازه قایق همه جای این پارک زیبا را بگردید. البته موزه و باغ‌ وحشی هم دارد، که می‌ توانید در آن وقت بگذرانید، و از تماشای زیبایی‌ های آن لذت ببرید. مطمئن باشید، با حضور در این پارک آرامشی شما را فرا خواهد گرفت، که حسابی از هیاهوی شهر دورتان خواهد کرد. همچنین مسیرهای پیاده‌ روی زیبا با گل‌ ها و معماری بسیار زیبا و دلنواز، لحظات بسیار رمانتیکی را برای شما به ارمغان می آورد.

باری گوتیک 

باری گوتیک 

این محله تاریخی که با معماری بی‌ نظیرش یاد آور قسمتی از تاریخ بارسلونا می باشد، در بین خیابان رامبلا و لایتانا و در میدان رویال پلازا قرار دارد. قدمت هر کدام از این ساختمان‌ ها به قرن‌ ها پیش برمی‌گردد، و شما را به قرون وسطی می‌ برد. مورخان می‌ گویند، بعضی از این سازه‌ ها حتی به زمان رم باستان تعلق دارد.

این محله زیبا از قرن 15 به مقر فرماندهی شهر تبدیل شد. بهتر است، بدانید که این مکان همان جایی می باشد، که حکومت کریستف کلمب را پس از اولین سفرش تشویق و تحسین کرد. اگر حین بازدید از بناهای تاریخی و زیبای میدان رویال پلازا گرسنه و خسته شدید، می‌ توانید در کافه‌ های اطراف این مکان زیبا وقت بگذرانید.

ورزشگاه ورزشی نیوکمپ 

ورزشگاه ورزشی نیوکمپ 

از سال 1957 میلادی تا به امروز بازی‌ های خانگی تیم فوتبال بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ انجام می‌ شود. این استادیوم با وسعتی نزدیک به 55000 متر مربع توانسته عنوان بزرگ‌ ترین ورزشگاه در اروپا را به خود اختصاص بدهد، و به نوعی مایه‌ ی افتخار طرفداران فوتبال به حساب می‌ آید. حتی افرادی که علاقه‌ ای به فوتبال ندارند، نیز از عظمت و شور و هیجان این استادیوم به وجد می‌ آیند، و آن را تحسین می‌ کنند.

ساحل بارسلونتا 

ساحل بارسلونتا 

ساحل زیبای بارسلونتا که در جوار آب‌ های آبی و درخشان دریا قرار دارد، یکی از جاهای دیدنی بارسلونا می باشد، که گردشگران زیادی به آن سر می‌ زنند. قسمت غربی این ساحل که سنت سباستیا نام دارد، در فصل تابستان به قدری شلوغ می باشد، که حتی جای سوزن انداختن هم ندارد.

در این ساحل خودتان را فقط به شنا کردن و آفتاب گرفتن محدود نکنید. انواع قایق‌ ها و تخته‌ های شنا موجود می باشد، که با آن ها می‌ توانید حسابی خوش بگذرانید. یا این که می‌ توانید دوچرخه کرایه کنید، و یا اگر اسکیت دارید، در راه مخصوص اسکیت و دوچرخه گشت بزنید.

گذشته از این‌ ها می‌ توانید در کنار تماشای ساحل و دریای مواج با خوردن غذاهای خوشمزه در رستوران‌ های مختلف این حوالی، دلی هم از عزا در بیاورید. اگر قصد دارید، که هزینه ی کمتری برای خورد و خوارک بپردازید، بهتر است، از سوپرمارکتی که اول ساحل قرار دارد، خرید کنید. به علاوه می‌ توانید مایحتاج خود را از مرکز خرید مشهور دیاگونال مار تهیه کنید.

قلعه مونجوییک 

قلعه مونجوییک 

ممکن است، مقداری ترسناک باشد، ولی مونجوئیک روی تلی قرار گرفته است، که آرامگاه ابدی یهودیان می باشد. مونجوئیک در واقع نوعی ورزشگاه می باشد، که در سال 1992 میزبان مسابقات المپیک بوده است.

در کنار مونجوئیک آثار تاریخی ارزشمند دیگری مثل قلعه نظامی‌ ها، پارک تیبیدو، موزه ملی هنر کاتالونیا جهت بازدید وجود دارند که هر کدام به نوبه ی خود جذاب می باشد، و می تواند هر شخصی را محو تماشا کند. از این‌ ها که بگذریم، به قسمت جالب‌ تری خواهیم رسید. شما در این تپه می‌ توانید با سوار شدن به تله کابین در ارتفاعات گشتی بزنید، و از دیدن مناظر اطراف لذت ببرید.

موزه هنر ملی کاتالونیا 

موزه هنر ملی کاتالونیا 

یکی از مشهورترین مکان های دیدنی بارسلونا که در شناساندن تاریخ این مملکت نقش مهمی دارد، همین موزه ملی کاتالونیا است. این موزه هنری در پارک مون جوییک قرار دارد، که می‌ توانید ارزشمندترین آثار هنری بارسلونا را در آن مشاهده کنید. مانند آثار هنری رومانسک که با طرح و نقش روی چوب به تصویر کشیده شده است. این آثار در قرن‌ های 11، 12 و 13 تکمیل شده است. به علاوه آثار هنری گوتیک شامل نگاره‌ ها و تندیس‌ های چوبی و سنگی، آثار گائودی، پیکاسو، دالی و… را در این موزه قرار دارند.

البته به غیر از دیدن آثار هنری و تاریخی، می‌ توانید به کتاب‌ های جذابی هم دسترسی داشته باشید، البته همه ی این کتاب‌ ها به زبان انگلیسی ترجمه شده‌ اند. اگر مایل به بازدید از این موزه باشید، می‌ توانید با مترو به آن جا بروید.

موزه تاریخ شهر بارسلونا 

موزه تاریخ شهر بارسلونا 

اگر دوست دارید، از تاریخ جذاب بارسلونا اطلاعاتی به دست بیاورید، توصیه ی ما به شما این است، که از این موزه دیدن کنید. این موزه یکی از جذاب‌ ترین جاهای دیدنی بارسلونا برای افرادی می باشد، که به تاریخ علاقمند هستند. جالب‌ تر این که به غیر از آثار تاریخی و کهن بارسلونا می‌ توانید از سازه‌ هایی که از رم باستان باقی مانده است، نیز دیدن کنید.

کارخانه ادویه‌ سازی، اتاق شست و شوی لباس، اتاق‌ های رنگ‌ رزی و... از قسمت های جذاب این موزه محسوب می شوند. این موزه ی 4000 متر مربعی یادآور رخدادهای تاریخی زیادی از گذشته ی بارسلونا است. مثلا وجود اتاقک های کوچکی که استراحتگاه افراد بالا رتبه ی باستان بود.

موزه پابلو پیکاسو 

موزه پابلو پیکاسو 

پیکاسو برای افرادی مختلف یادآور طرح‌ ها و نقاشی‌ های ارزشمند او می باشد. این نقاش زبردست که در قرن 20 زندگی می‌ کرد، آثار و نگاره‌ های زیادی را بر جای گذاشته است. بعضی از آثار پیکاسو که در این موزه قرار دارد، به وسیله ی دوست نزدیکش به موزه اهدا شده است.

از نقاشی‌ های زیبای پیکاسو که بگذریم، نمای بیرونی و داخلی ساختمان موزه هم بسیار دیدنی می باشد. دیوارهای این موزه شاهد وقایع تاریخی بی‌ شماری بوده است. در این سازه پنج اتاق بسیار بزرگ قرار دارد، که همه به هم راه دارند.

موزه جانور شناسی 

موزه جانور شناسی 

موزه جانور شناسی که در پارک چیوتادلا قرار دارد. این موزه 3 اتاق بسیار بلند دارد، و به همین خاطر به کاخ سه اژدها نیز شهرت دارد. همان طور که از نام این موزه مشخص است، در آن می‌ توانید گونه‌ های متعدد و شگفت‌ انگیزی از جانواران مانند حشرات، ماهی‌ ها، خزندگان و… را مشاهده کنید. در این بین فسیل ماموت‌ های ما قبل تاریخ و تخم پرندگان هم بسیار جالب توجه می باشند. پس اگر به دنیای جانوران علاقه دارید، به هیچ عنوان بازدید از این موزه را از دست ندهید.

کازا بالیو 

کازا بالیو 

باز هم نام گائودی در پس این سازه خلاقانه قرار گرفته شده است. کازا بالیو هم به عنوان یکی از جذاب‌ ترین مکان های دیدنی باسلونا می باشد، که بازدید از آن را به هر کسی با هر سلیقه‌ ای توصیه می‌ کنیم. این ساختمان عجیب در سال 1904 بنا شده است. البته در قرن 20 نیز بازسازی شده است.

در این سازه گائودی هم نمی‌ توانیم حتی یک خط صاف و مستقیم پیدا کنیم، و این امر در طراحی بالکن‌ های طبقات به خوبی مشخص می باشد. نام دیگر این بنای مرموز خانه استخوان‌ ها می باشد، چون که نمای بالای تراس‌ های آن نشان دهنده ی کاسه چشم جمجمه یک انسان می باشد. همچنین کاشی‌ های براق ماهی‌ گونه آن بسیار جذاب می باشد.

بازار بوکریا 

بازار بوکریا

بازار لابوکریا هم یکی از مکان های دیدنی بارسلونا می باشد، که قدمت زیادی دارد، و بنابر اسناد تاریخی ساخت آن در سال 1217 میلادی آغاز شده است. این بازار ریشه تاریخی دارد، و تا به امروز 200 شغل را در خود جای داده است. محصولاتی همانند ماهی، پنیر، گوشت یخی، سبزی و… در این بازار به فروش می‌ رسد.

بازار بوکریا به شکل بیضی ساخته شده، و همین نکته بسیار جالب توجه گردشگران قرار گرفته شده است. سقف زیبا و جذاب این بازار نیز از جنس آهن و شیشه می باشد. بنابراین اگر در روزهای بارانی به این بازار بروید، خیال تان راحت است، که خیس نمی‌ شوید. در سفر به بارسلونا رفتن به این بازار را از قلم نیندازید، چون هم می‌ توانید حسابی خرید کنید، و هم از مناظر دیدنی اطراف لذت ببرید.

گراسیا 

گراسیا یک شهر کوچک می باشد، که بعد از قرن بیستم به عنوان بخشی از بارسلونا معرفی شد. در خیابان‌ های این شهر دانشجوهای معماری و هنر را می‌ بینید، که با اشتیاق فراوان به سازه‌ های الهام‌ بخش می‌ نگرند. بین ماه‌ های آگوست تا اوت مردم، شهر گراسیا را برای برپایی جشنواره فستا ماجور آماده می‌ کنند. در این تاریخ می‌ توانید گراسیا را به شکلی فانتزی مشاهده کنید. اطراف خیابان‌ های باریک این شهر دوست‌ داشتنی انواع مغازه‌ ها، رستوران و کافه وجود دارد، که سر شما را گرم می‌ کند.

قصر موسیقی کاتالان 

قصر موسیقی کاتالان 

یکی دیگر از مکان های دیدنی بارسلونا که در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شده است، این عمارت باشکوه می باشد، که چشم‌ ها را به خود خیره می‌ کند. قصر موسیقی کاتالان محلی جهت برگزاری کنسرت‌ ها می باشد، که توسط لوییز دومانچه مونتانر ساخته شده است. معمولا در این قصر زیبا کنسرت‌ های اپرا و موسیقی‌ های محلی هم برگزار می‌ شود.

میدان پلاساد کاتالونیا 

میدان پلاساد کاتالونیا 

کاتالونیا نام دیگر این میدان پر بازدید می باشد، که در بین خیابان پسیج گراسیا و خیابان لاس رامبلاس قرار دارد، و از آن جایی که در مرکزی‌ ترین نقطه شهر قرار گرفته شده است. شما می‌ توانید به راحتی به جاهای دیدنی و تفریحی اطراف بروید. در جوار این میدان فروشگاه ال کورته اینگلس قرار دارد، که می‌ توانید از آن جا خرید کنید.

غذاخوری های بارسلونا 

یکی از مناطق گردشگری بارسلونا برای افرادی که علاقه ی زیادی به غذا دارند، رستوران‌ های این کشور می باشد. هر نوع غذایی که دوست داشته باشید، در این رستوران‌ ها موجود است. محبوب‌ ترین غذا در بین مردم بارسلونا اروز نگره است، که در ترکیباتش ماهی مرکب و برنج وجود دارد، و حسابی به مذاق‌ شما خوش می‌ آید.

فواره جادویی 

فواره جادویی 

یکی از پربازدیدترین مکان های دیدنی بارسلونا فواره‌ هایی می باشند، که با نور و ملودی آهنگ به رقص در می‌ آیند. تماشای این فوراه‌ ها هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد. اگر در تابستان به بارسلونا سفر کنید، می‌ توانید از پنج‌ شنبه تا شنبه از تماشای نور و رقص آب لذت ببرید. البته گاهی هم ممکن می باشد، به خاطر برگزاری نمایشگاه‌ ها موفق به دیدن این فواره‌ های رقصان نشوید.