بیوگرافی لیندا کیانی (بازیگر جوان سینما و تلویزیون) + عکس های جدید خانوادگی

15/03/2022
بیوگرافی لیندا کیانی
لیندا کیانی متولد 23 شهریور 1359 در آبادان بازیگر سینما و تلویزیون می باشد. این بازیگر فارغ التحصیل لیسانس و فوق لیسانس رشته فلسفه از دانشگاه مفید می باشد.
مجله والی
مجله والی

بیوگرافی لیندا کیانی

بیوگرافی لیندا کیانی

نام لیندا
نام خانوادگی کیانی
تاریخ تولد 1359/6/23 
محل تولد آبادان
تحصیلات فوق لیسانس فلسفه

لیندا کیانی در 23 شهریور 1359 در آبادان متولد شده است. این بازیگر دارای یک خواهر و 4 برادر است.

خانواده و بازیگری

این بازیگر در یک خانواده ی آبادانی به دنیا آمده است، و پس از گرفتن لیسانس به خاطر علاقه ای که داشت، به کلاس های بازیگری رفت، و زیر نظر شریفی نیا و آزیتا حاجیان این دوره ها را سپری کرد. او سپس دوره فن بیان را هم نزد استاد مرحوم حمید سمندریان و سرکار خانم مهتاب کرامتی گذرانده است.

سن لیندا کیانی

در جلوی دوربین

در سال 1386 زمانی که 27 ساله بود، با معرفی محمدرضا شریفی نیا وارد سریال ساعت شنی به کارگردانی بهرام بهرامیان شد، و با نقش مهتاب مورد توجه قرار گرفت.

بیوگرافی لیندا کیانی بی حجاب

سینما و شهرت

با فیلم سینمایی آقای هفت رنگ سال 1387 بازی در سینما را تجربه کرد، تا این که همین سال با روز حسرت به کارگردانی سیروس مقدم چهره اش دیده تر شد.

بازی در سریال رستگاران سال 1388 و سریال وضعیت سفید سال 1390 باعث مشهورتر این بازیگر شد.

بیوگرافی همسر لیندا کیانی

ماجرای ایمان حضرتی

یه مدتی شایعه شده بود، که لیندا کیانی با ایمان حضرتی (بازیگر) ازدواج کرده است، و دلیل این شایعه صرفا چند عکس مشترک در پشت صحنه فیلمی بود، که بعداً تکذیب شد.

ازدواج در 39 سالگی

لیندا کیانی در سال 98 زمانی که 39 ساله بود، ازدواج کرد. او این خبر را در ویژه برنامه عید فطری برنامه کودک شو تایید کرد.

دیدار با حسین پناهی

یکی از بهترین احساس هایی که همواره در زندگی ام داشته ام همنشینی و هم صحبتی با آدم های بزرگ و متفاوت بوده، است. یکی از همان آدم های بزرگ که مصاحبت کوتاه اما تاثیر گذاری با او داشتم حسین پناهی بود، مرد بزرگی که هر یک خطش برای من فلسفه می باشد.

زندگی و سادگی خط به خط شعرهای او قدرت تکان دادن آدم ها را دارد، دیدارم با او کوتاه بود، ولی تک تک حرف های او در ذهنم مانده است.

دغدغه وجود خدا

در کودکی تنها دغدغه فکری ای که داشتم، وجود خدا بود. شب و روز را دنبال چگونگی وجود خدا می گشتم، هزار سوال بی جواب در این باره داشتم، که هیچ کس پاسخی برای آن ها نداشت. برای همین به سمت فلسفه رفت تا جواب سوالاتش را بگیرید.

احساس خوشبختی

خیلی احساس خوشبختی دارم، چون که سایه ی مادرم بالای سرم می باشد. همه با هم هستیم، و هر شب که می‌ خوابم خدا را شکر می‌ کنم، و از بودن همه ی خانواده در کنار هم احساس خوشبختی دارم.

کارتون مورد علاقه

یکی از کارتون های مورد علاقه من جودی آبوت (بابا لنگ دراز) می باشد. کارتونی می باشد، که هر وقت نگاه کنم، برایم تکراری و خسته کننده نمی شود، و هنوزم می بینم.

باند بازی در سینما

بدون شک در سینما باند بازی وجود دارد، و هر شخصی ارتباط برقرار می کند، نوش جونش ولی هر کسی هم مثل من اهل رابطه نیست، باید لطمه بخورد.

نقاشی

در هنرستان کمال الملک یک سال دوره سیاه قلم دید، و حالا برای دل خود گاهی از طبیعت بی جان یا ماهی ها نقاشی می کند.

تجربه تلخ با پرستاران

سریال پرستاران تجربه تلخی بود، چون که حالتی از دیکتاتوری در پشت صحنه وجود داشت، و من اصلاً آن کار را دوست ندارم، همه چیز آن پروژه کارمندی بود.

ناگفته ها

● طرفدار تیم پرسپولیس می باشد.

● عروسک جناب خان را به کلاه قرمزی ترجیه می دهد.

● دست پخت خیلی خوبی در آشپزی دارد.

● از بین ثروت و علم، ثروت را انتخاب می کند.

● دوست دارد، دو سه تا فرزند پسر داشته باشد.

● دست فرمون خوبی دارد.

حضور در جام جهانی 2014 برزیل

لیندا کیانی با همراهی هنرمندانی که به برزیل سفر کرده بودند، در جام جهانی فوتبال 2014 برزیل با حضور در ورزشگاه آرنا دا بایشادا در شهر کوریتیبا تماشاگر اولین بازی ایران در جام جهانی بودند. حریف ایران در این بازی نیجریه بود.

دلیل کم کاری لیندا کیانی در سینما از زبان خودش

سینمایی هایی که به من پیشنهاد می شود، این قدر معمولی می باشد، که ترجیح می دهم، در یک سریال خوب بازی کنم، تا یک فیلم معمولی. الان دچار یک ترس بزرگ از بازی کردن در سینما شده‌ ام، این قدر روی پیشنهاد های سینمایی ام فکر و تحقیق می کنم، که در آخر هر بار به این نتیجه می رسم، که نروم بهتر است. حس می کنم، در سینما یک ذره بین خیلی قوی روی کار آدم است که هر چقدر هم خوب باشی ممکن است به خاطر کم کاری بقیه زیر سوال بروی. من تجربه این را داشته‌ام که به خاطر یکی دوتا از کارهای سینمایی ام که خودم هم می دانم خیلی بد بوده زیر خنجر انتقادات وحشتناک رفتم. روی تیم خیلی حساس شده‌ ام.

روی فیلمنامه به شدت زوم می کنم، و همین طور بازیگرانی که قرار است، با آن ها کار کنم. وقتی می‌ بینیم که بازیگران تراز اول با سر پیشنهاد بازی در کارهای سیروس مقدم را در تلویزیون می‌ پذیرند، خب چرا باید بیایم، و ریسک کنم، و در سینما کاری را بپذیرم، که آخرش اتفاق دلچسبی از آب درنمی‌ آید؟

لیندا کیانی در سال 1388 در سریال رستگاران ساخته ی سیروس مقدم در کنار پوریا پورسرخ و آتیلا پسیانی و در نقش رویا ایفای نقش کرد. رستگاران داستان آدم های زیادی است. آدم هایی که هر کدام ماجرایی دارند، و در 53 قسمت سریال هر چند قسمت یک بار داستان یکی از آن ها را می بینیم. ولی اتفاق های اصلی سریال در یک ساختمان 5 طبقه می افتد. یکی از طبقه ها تقریبا طبقه مرکزی می باشد، یعنی مهم ترین اتفاق های داستان به آدم های آن طبقه مربوط می شود.

لیندا کیانی در سال 1387 تا 1390 با سریال وضعیت سفید ساخته ی حمید نعمت الله و به نویسندگی هادی مقدم دوست و حمید نعمت الله از شبکه سوم سیما پخش. داستان این سریال این گونه می باشد، که:

به هنگام شروع موشک باران تهران از زمستان 1366 اعضای خانواده ای پرجمعیت که تقریباً همه با هم قهر می باشد، و اختلاف دارند، جهت دوری از حملات دشمن ساکن باغ مادرشان در روستایی واقع در حومه تهران می شوند. روستایی که مدرسه اصلی آن تبدیل به محل اسکان بخشی از اهالی جنگ زده شده است.

لیندا کیانی در سال 1390 در سریال تا ثریا به کارگردانی سیروس مقدم و به تهیه کنندگی الهام غفوری در کنار بازیگرانی همچون آزیتا حاجیان و هومن سیدی در نقش دختر ثریا ایفای نقش کرد.

تا ثریا روایتگر زندگی ثریا است که:

پیرزنی به نام ثریا (آزیتا حاجیان) که پانزده سال پیش شوهر خود را از دست داده است، در بیمارستانی مشغول به پرستاری است. او با سرهنگ که یکی از بیمارها بوده است، آشنا می شود، و بعد از درمان او پنهانی با یکدیگر ازدواج می کنند. او مبلغ هنگفتی را به پسر سرهنگ قرض می دهد، و قرار می شود، که سود پول را نیز از او بگیرد.

لیندا کیانی بعد از سریال های وضعیت سفید و تا ثریا در سال 1391 در سریال پلیسی ماتادور با کارگردانی فرهاد نجفی و تهیه کنندگی جواد نوروز بیگی به ایفای نقش پرداخته است. پیش تولید این مجموعه از تیر 1391 شروع شد. سریال ماتادور در هفته ناجا در مهرماه سال 1392 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

لیندا کیانی بازیگر ماتادور

خلاصه داستان این گونه می باشد، که:

یک مقام اروپایی برای شرکت در کنفرانسی درباره انرژی اتمی به ایران می آید. گروهی تروریستی شامل یک زن و دو مرد که در زمینه ایجاد ناامنی و فضای رعب و وحشت در کشورهای در حال توسعه فعال هستند، برای به هم ریختن برنامه های این کنفرانس در ایران دست به تعدادی از فعالیت های تروریستی خطرناک می زنند. نیروهای پلیس جهت جلوگیری از خراب کاری های این تروریست ها وارد عمل می شوند.

پایتخت 2

پایتخت 2 نام مجموعه تلویزیونی می باشد، که در ایام نوروز سال 1392 از شبکه یک سیما پخش شد. لیندا کیانی در این سریال در نقش خانم فدوی به ایفای نقش پرداخته است. این فیلم توسط سیروس مقدم کارگردانی شده است. این سریال در ادامه سریال موفق پایتخت که در سال 1391 پخش شد، ساخته شد. تهیه کننده فیلم را هم الهام غفوری برعهده دارد.

مهرآباد

مهرآباد نام سریالی کمدی اجتماعی می باشد، که توسط سید فرید سجادی حسینی کارگردانی شده است. این سریال قرار بود، با نام طهران نو ساخته شود، که بعد از شروع کار نام آن به مهرآباد تغییر کرد. تهیه کنندگی این کار نیز بر عهده علی تقی پور بوده است. تصویر برداری این سریال از آذر ماه 1391 شروع شد، و در خرداد 1391 به پایان مرحله تصویر برداری رسید، و در اردیبهشت 1392 از شبکه تهران پخش شد.

سریال مهرآباد روایتگر زندگی کیا مقدم می باشد، که پس از 12 سال دوری از وطن و شکست در زندگی زناشویی جهت پیگیری کارهای شخصی به کشور برمی گردد، اما در همان بدو ورود با اتفاقی روبه رو می شود، که زندگی خودش و بسیاری را تحت تاثیر قرار می دهد.

ماجرای کشف حجاب او

اخیرا در فضای مجازی مخصوصاً در اینستاگرام اخبار زیادی از کشف حجاب بازیگران منتشر می شود، که یکی از آن ها مربوط به خانم لیندا کیانی بود، که چند عکس با پوشش های غیر متعارف از وی پخش شد، که به گفته بسیاری آن عکس ها فتوشاپ بوده است.

علت درخشش بیشتر در سریال ها

خانم لیندا کیانی در این باره گفته است، که سینمایی هایی که به من پیشنهاد می شود، این قدر معمولی می باشد، که ترجیح می دهم، در یک سریال خوب بازی کنم، تا یک فیلم معمولی. الان دچار یک ترس بزرگ از بازی کردن در سینما شده ام. این قدر روی پیشنهادهای سینمایی ام فکر و تحقیق می کنم، که در نهایت هر بار به این نتیجه می رسم، که نروم بهتر است. حس می کنم، در سینما یک ذره بین خیلی قوی روی کار آدم می باشد، که هر چقدر هم خوب باشی ممکن است، به خاطر کم کاری بقیه زیر سوال بروی.

من تجربه این را داشته ام، که به خاطر یکی دوتا از کارهای سینمایی ام که خودم هم می دانم خیلی بد بوده، زیر خنجر انتقادات وحشتناک رفتم. روی تیم خیلی حساس شده ام. روی فیلمنامه به شدت زوم می کنم، و همین طور بازیگرانی که قرار است، با آن ها کار کنم. وقتی می بینیم، که بازیگران تراز اول با سر پیشنهاد بازی در کارهای سیروس مقدم را در تلویزیون می پذیرند خب چرا باید بیایم، و ریسک کنم، و در سینما کاری را بپذیرم، که آخرش اتفاق دلچسبی از آب درنمی آید.

درخشش لیندا کیانی در سریال مانکن

مانکن مجموعه نمایشی ساخته ی حسین سهیلی زاده و به تهیه کنندگی ایرج محمدی، محصول سال‌ های 1397 و 1398 در شبکه نمایش خانگی پخش شد، که بازی زیبا و درخشان لیندا کیانی در نقش ژیلا به عنوان کارمند سابق اخگر، دوست همتا، معشوقه بهرام، مادر سینا همراه شد.

ماجرای بازیگری در کودکی

لیندا کیانی زمانی که 9 ساله بود، این شانس را داشت، که بازیگر شود. قضیه از این قرار است، او و مادرش موقع رفتن به مهمانی و خارج شدن از خانه به طور اتفاقی با یک گروه فیلمبرداری رو به رو می شوند، که آن ها دنبال یک دختر هم سن و سال لیندا بودند، و برای همین با مادر لیندا صحبت می کنند، و آدرس و شماره تلفن منزل شان را می گیرند، ولی به گفته مادرش قبل از این که با آن ها تماسی گرفته شود، مجبور می شوند خانه خود را عوض کنند، گویا قسمت این طوری بود.

فیلم شناسی

  • سینمایی

سال نام فیلم کارگردان
۱۴۰۰ ضد امیرعباس ربیعی
پریسان کامبیز بابایی
۱۳۹۹ صحنه زنی علیرضا صمدی
۱۳۹۹ منصور سیاوش سرمدی
۱۳۹۸ مرده خور صادق صادق دقیقی
بازیوو امیرحسین قهرایی
۱۳۹۷ دیدن این فیلم جرم است! رضا زهتابچیان
پالتو شتری مهدی علی میرزایی
زعفرانیه ۱۴ تیر علی هاشمی
چشم و گوش بسته فرزاد مؤتمن
۱۳۹۶ خجالت نکش رضا مقصودی
۱۳۹۵ اکسیدان حامد محمدی
انزوا مرتضی علی عباس میرزایی
ماجرای نیمروز محمدحسین مهدویان
۱۳۹۳ گاو زخمی سعید دولت خانی
۱۳۸۸ ناسپاس حسن هدایت
۱۳۸۷ آقای هفت رنگ شهرام شاه حسینی
  • مجموعه تلویزیونی

سال عنوان مجموعه کارگردان توضیحات
۱۳۸۳ گارد ساحلی محسن شاه‌ محمدی شبکه سه
۱۳۸۶ ساعت شنی بهرام بهرامیان شبکه یک
۱۳۸۷ روز حسرت سیروس مقدم شبکه یک
۱۳۸۸ رستگاران سیروس مقدم شبکه سه
۱۳۹۰ وضعیت سفید حمید نعمت‌ الله شبکه سه
تا ثریا سیروس مقدم شبکه یک
۱۳۹۱ پایتخت ۲ سیروس مقدم نوروز ۱۳۹۲
۱۳۹۲ ماتادور فرهاد نجفی شبکه یک
مهرآباد سید فرید سجادی حسینی شبکه پنج
۱۳۹۳ سال‌های ابری مهدی کرم‌ پور شبکه دو
مدینه سیروس مقدم شبکه یک
۱۳۹۴ نفس گرم محمد مهدی عسگرپور شبکه یک
پشت بام تهران بهرنگ توفیقی شبکه یک
۱۳۹۵ دورهمی مهران مدیری شبکه نسیم
کشیک قلب حسین مهکام شبکه یک
چرخ فلک عزیزالله حمید نژاد شبکه یک
۱۳۹۵-۹۶ پرستاران علیرضا افخمی شبکه یک
۱۳۹۶ دلدادگان منوچهر هادی شبکه سه
  • اجرا

سال نام برنامه شبکه پخش‌کننده محتوا
۱۳۹۷ شیرزن آپارات گفتگو با ورزشکاران زن ایرانی
  • شبکه خانگی

سال نام سریال کارگردان
۱۴۰۰ اسفندیار سهراب حسینی
میدان سرخ ابراهیم ابراهیمیان
آن ها میلاد جرموز، مهدی آقاجانی
۱۳۹۸ مانکن حسین سهیلی‌ زاده

تئاتر های لیندا کیانی

  • گستره سکوت (1393)
  • یافت آباد (1395)
  • زهرماری (1397)