خرید و انتخاب بهترین کرم پودر {مناسب انواع پوست}

24/11/2021
بهترین کرم پودر
کرم پودر که جزء بسیار اساسی و ضروری برای داشتن یک آرایش کامل و مناسب می باشد، که باید قبل از انجام هر کاری پوست صورت خود را یکنواخت و صاف کنیم. این کار بدون وجود یک کرم پودر بسیار خوب امکان پذیر نخواهند بود. در ادامه ی این مطالب درباره ی انتخاب و استفاده از کرم پودر می باشد.
مجله والی
مجله والی

کرم پودر نوعی محصول آرایشی به شمار می رود، که برای زیرسازی آرایش برای پوشاندن لک صورت، جای زخم و نقص های صورت مورد استفاده قرار می گیرند. حتما باید هنگام خرید کرم پودر رنگ و نوع پوست خود را تشخیص دهید، تا صورت حالت طبیعی خود خارج نشود، و دارای فرمی مصنوعی نشوند، و اگر کرم پودر خریداری شما حاوی ضد آفتاب نیز باشد، بسیار بهتر است. برای اینکه بتوانید به کرم پودر مناسب خود برسید، لازم است معیارها و نکاتی را هم در مورد صورت خود و هم در مورد محصول بدانید تا بتوانید انتخابی درست داشته باشید. 

ما در این مطلب از مجله والی قصد داریم، نکات مهمی که برای انتخاب بهترین کرم پودر لازم است بدانید، و از آن استفاده کنید، را مطرح کنیم. فراموش نکنید حتما از برس پاکسازی پوست برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید. برای این که کرم پودر به راحتی بر روی پوست صورت خود بشیند، باید حتماً باید یک زیر ساز مناسب انتخاب کنید، می تواند راه حلی برای رفع این مشکل باشد، و باعث شود، تا کرم پودر انتخابی‌ تان به صورت مخملی و زیبا روی پوستتان بماند، و حین استفاده از پرایمر و مرطوب کننده می تواند ناهمواری ها، منافذ و عیوب پوست را پوشش دهد، و دوام و ماندگاری آرایش را روی پوست شما افزایش دهد.

اگر می‌خواهید از برق زدن پوست هنگام استفاده از کرم پودر جلوگیری کنید، حتماً باید روی آن اسپری فیکس کننده یا پنکک اگر می‌خواهید از برق زدن پوست هنگام استفاده از کرم پودر جلوگیری کنید، باید روی آن اسپری فیکس کننده یا پنکک استفاده کنید.

خواص کرم پودر

 • پوشش دهی قوی
 • رنگ طبیعی به پوست بدهد
 • ترکیبات خوب و داشتن آنتی اکسیدان و ویتامین
 • سبک و راه روی پوست باشد و تنفس پوست
 • ضد حساسیت و ضد عوارضی مثل لک و جوش
 • دارای spf برای محافظت از نور خورشید 

آشنای با انواع کرم پودر 

خواص کرم پودر

زمانی که می خواهید کرم پودر مناسب با پوست صورت خود را انتخاب کنید، قطعا گزینه های زیادی را در پیش روی خود دارید، و این مورد باعث می شود، تا در انتخاب درست دچار مشکل شوید. در ادامه ی مطلب می خواهیم به بررسی انواع کرم پودر خواهیم بپردازیم، تا شما بتوانید بهترین نوع کرم پودر را انتخاب کنید.

 • کرم پودر از نوع پرایمر

کرم پودری که از نوع پرایمر می باشد، معمولاً رنگ خاصی ندارد، و بی رنگ است، و بعد از استفاده رنگ پوستتان تغییر نخواهد کرد. بعد از استفاده از پرایمر می توانید با توجه به سلیقه ی خود از بهترین کرم پودر اصلی استفاده کنید، و یا حتی می توانید هیچ کرم پودر دیگری استفاده نکنید. در صورتی که قصد استفاده از کرم پودر را ندارید، می توانید از یک ضد آفتاب هم استفاده کنید.

 • نوع مرطوب کننده رنگی

از این نوع کرم تمام افراد نیز می توانند استفاده کنند، این نوع از مرطوب کننده ها خاصیت نرم کنندگی نیز دارند، و باعث می شود، تا رنگ صورت را نیز بهتر کنند. اما افرادی که دارای پوست چربی هستند، به هیچ عنوان نباید از این نوع کرم پودر استفاده کنند. البته می توانید از یک ضد آفتاب هم استفاده کنید. توصیه می کنیم، اگر قصد خرید ضد آفتاب را دارید، مطلب مربوط به کرم ضد آفتاب را هم مطالعه کنید.

 • کرم پودر از نوع براق‌کننده

این نوع از کرم پودرها برای استفاده روزانه نیز توصیه می شوند.، و حتما به این نکته توجه کنید، که در نقاط خاصی از پوست مانند گونه‌ ها، خط ابرو و حدقه چشم‌ها استفاده کنید. هم چنین می توانید از یک کرم پودر اصلی به عنوان زیر ساز و بعد استفاده براق کننده برای نقاطی که گفتیم، استفاده کنید.

 • کرم پودر خالص 

کرم پودر خالص  که به عنوان کرم پودر اصلی و خالص مورد استفاده قرار می گیرند، دارای بافتی سنگین هستند، ولی در عوض می توانند پوست را درخشان تر کرده، و زیبایی فوق العاده ای دارد. معمولاً افرادی که هرزگاهی آرایش می کنند، استفاده از این نوع از کرم پودرها توصیه می شود.

 • کرم پودر از نوع استیک

این نوع از کرم پودرها را می توانید از ترکیب کردن کانسیلر و کرم پودر بدست آورید. این کرم پودر دارای بافتی سنگین هستند، اما اگر مهمانی خاصی دارید ظاهر پوست را بسیار بهبود می بخشد.

 • کرم پودر فشرده (پنکیک)

این کرم به صورت فشرده و پودر و در دو نوع چرب (سوپرا) و خشک (آکوا) برای مصرف کننده تولید می شود، از یک پد یا اسفنج برای استفاده روی صورت در نظر گرفته شده است.

 • کرم پودر از نوع فون مایع، رایج ترین شکل کرم پودر

کرم پودر از نوع فون مایع به راحتی می توانید از آن استفاده کنید، و دارای پوشش طبیعی هستند، به طوری که جز رایج ترین نوع کرم پودر تبدیل شده است. استفاده از این کرم پودر برای افرادی که دارای پوست خشک و نرمال هستند، بسیار مناسب می باشند، و البته که افراد دارای پوست چرب هم هستند، می توانند از نوع Oil Free آن استفاده کنند. کرم پودر مایع را به صورت نقطه ای روی صورت خود گذاشته و با یک پد به خوبی پخش کنید.

نکات مهم جهت جلوگیری از ماسیدن کرم پودر روی پوست صورت

 • حتما توجه کنید که کرم پودر مناسب با نوع پوست خود را انتخاب کنید.
 • قبل از زدن کرم پودر حتماً از یک مرطوب کننده یا آبرسان و یا پرایمر استفاده کنید، و حتماً اجازه دهید، 5 تا 10 دقیقه بر روی پوست باقی بماند، تا به خوبی جذب شود، بعد از آن از کرم پودر استفاده کنید.
 • جهت این که بتوانید جای لک و جای جوش خود را بپوشانید، می توانید از کانسیلر استفاده کنید، چون کانسیلر دارای بافت سبک تر ولی در عوض پوشش بیشتری دارد، و می تواند به بهترین شکل ممکن جوش و لک را کاور می‌کند.
 • می توانید برای پوشش زیر چشم ترجیحا به جای کرم پودر از کانسیلر استفاده کنید. چون نقاط زیر چشم بسیار حساس هستند، به همین خاطر می توانید به خاطر بافت سبک کانسیلر می توانید نتیجه ی بهتری بگیرید. 
 • حتماً باید کرم پودر را به صورت مالشی بر روی پوست صورت خود نمالید، و حتی اگر می خواهید این کار را دست خود انجام دهید، حتما باید کرم را به صورت ضربه ای با دقت کافی بمالید
 • اگر از پدهای مخصوص کرم پودر استفاده می کنید، قبل از استفاده از کرم پودر حتما قسمتی از پد را خیس کرده، و سفت بگیرید، و سپس کرم پودر را بصورت ضربه‌ ای روی پوست بزنید. این کار باعث می‌شود که کرم پودر روی اسفنج زیاد جذب نشود، و روی پوست‌ تان بصورت بهتری قرار بگیرد. اگر می خواهید از براش های مخصوص کرم پودر استفاده کنید، هم حتماً موارد گفته شده، را رعایت کنید.

6 نکته ی طلایی قبل از خرید کرم پودر 

حتماً باید قبل از خرید بهترین کرم پودر نوع پوست خود را بشناسید، تا بتوانید کرم پودر مناسب پوست صورت خود را نیز انتخاب کنید، تا با این کار بتوانید هم زیبایی پوستتان را حفظ و ظاهرتان را طبیعی تر به نظر برسد. هدف از زیرسازی آرایش این است، که پوست، صاف و یکدست شده، و بدون این که ظاهر کیکی شکلی به آن بدهد، به خوبی روی صورت بنشیند. جهت داشتن آرایشی طبیعی نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

 • نوع پوست خود را تشخیص دهید

تعیین نوع پوست، می تواند مهمترین گام برای کمک به شما در انتخاب فرمولاسیون کرم‌ پودری باشد، که می‌خرید. جهت انتخاب کرم پودر مناسب، ابتدا باید نیازها و ضرورت‌ های پوستتان را بدانید، و بشناسید.

انتخاب کرم پودر بر اساس نوع پوست

 • پوست چرب

اگر پوست صورت شما چرب می باشد، باید از پن کیک کرم پودری و یا کرم پودرهای مایع که دارای چربی نیستند، استفاده کنید. این محصولات حاوی پودرهایی هستند که می توانند چربی را جذب کرده، و پوستی صاف و مات را برای شما به ارمغان می آورد. کرم پودرهای حاوی مواد معدنی نیز برای پوست های چرب بسیار مناسب هستند، چون ذرات خشک، به جذب رطوبت اضافی کمک کرده، و مانع براقی بیش از اندازه‌ی پوست می‌شوند.

 • پوست خشک

اگر پوست خشکی دارید بهتر است، از کرم پودر مایع یا استیک آبرسان استفاده کنید. کرم پودرها با بافت کِرِمی باعث رطوبت رسانی به پوست شده و قدرت پوشش‌دهی بالایی دارند.

 • پوست مختلط 

اگر قسمتی از پوستتان چرب و قسمت دیگر خشک است، باید بدانید که پوست شما از نوع مختلط (ترکیبی) می باشد. در این موارد بهتر است از هر دو نوع کرم پودر (مخصوص پوست‌های خشک و چرب) استفاده کنید، و از مصرف کرم پودرهای سرشار از چربی و یا ترکیبات نرم کننده (روغن‌های گیاهی، پارافین، شی‌باتر، کره کاکائو، وازلین و اسیدهای چرب) اجتناب کنید.

 • پوست حساس

افرادی که دارای پوست حساس هستند، و جوش های زیادی می زنند، حتماً باید دقت زیادی داشته باشید. بهتر است، از مصرف محصولاتی با مواد تشکیل دهنده‌ی خاص مانند الکل، عطر، اسانس و رایحه که باعث تحریک پوست می شوند، خودداری کنید. همچنین از محصولات حاوی پارافین و روغن های نفتی مانند گلیسرین، وازلین و پودر تالک دوری کنید.

 •  تطابق درجه رنگ کرم پودر با رنگ پوست

چگونه می‌توانید کرم پودر مناسب با رنگ پوست‌ تان را انتخاب کنید؟ بهترین راه برای تشخیص این که آیا رنگ کرم پودر، مناسب پوست شما هست یا نه، تست کردن آن بر روی گردن یا فک است. کرم پودر با درجه رنگ مناسب به صورت یکسان با رنگ پوست شما در هم آمیخته می‌شود، و اجازه نمی‌دهد، که رنگ پوست شما پریده یا بی‌ روح به نظر بیایید.

اگر بعد از زدن کرم پودر، پوست‌ صورتتان مانند گچ سفید و یا تیره شود، باید به این نکته توجه کنید، که در انتخاب کرم پودر خود دچار اشتباه شده اید. حتماً باید سعی کنید دو رنگ کرم پودر یکی برای زمستان و دیگری برای تابستان داشته باشید، تا بتوانید از ترکیب این دو رنگ مختلف نترسید، چون رنگ پوست در طول سال تغییر کرده، و در نواحی مختلف صورت می‌ تواند متفاوت باشد. اگر در انتخاب رنگ کرم پودر مردد هستید، بهتر است، از تون رنگ تیره‌ تر استفاده کنید، زیرا رنگ‌های روشن اغلب مصنوعی و گچی به نظر می آیند.

 • تعیین رنگ زمینه‌ی پوست یا آندِرتون

زمانی که به پوست بدون آرایش خود نگاه می کنید، حتماً به این نکته توجه کنید، که آیا زمینه‌ ی پوستتان طلایی (زرد رنگ) و یا گُلگون است. اگر پوستی با زمینه‌ ی طلایی رنگ دارید، آندرتون شما گرم است، و در صورت گلگون بودن، احتمالا آندرتون پوستتان سرد است. در صورتی که رنگ پوستتان ترکیبی از هر دو رنگ باشد، آندرتون شما از نوع خنثی است.

روشی که جهت تشخیص نوع آندرتون رنگ رگ هاست. اگر رنگ رگ‌‌ های شما به رنگ آبی یا بنفش نزدیک باشد، رنگ زمینه یا آندرتون پوست شما سرد است، و ولی اگر رگ‌ها مایل به سبز باشند، رنگ زمینه یا آندرتون پوست شما گرم است. بعد از تشخیص نوع آندرتون زمان انتخاب کرم پودر مناسب می رسد. هنگامی که آندرتون پوست خود را تعیین کردید، خرید کرم پودر مناسب آسان تر خواهد بود. بیشتر کرم پودرهای موجود در بازار برچسب نوع آندرتون سرد یا گرم دارند.

 • انتخاب نمای نهایی کرم پودر

زمانی که می خواهید برای اولین بار از کرم پودر استفاده کنید، ممکن است، مفهوم نمای نهایی برای شما کمی عجیب باشد. حتی ممکن است کسانی که برای مدت طولانی از کرم پودر استفاده می کنند، در انتخاب نمای نهایی دچار تردید باشند. در واقع نمای نهایی، میزان براقی یا ماتی کرم پودر بر روی پوست است. کرم پودرها بر اساس نمای نهایی به چهار دستۀ اصلی آرایش خیس، آرایش مات، آرایش نیمه مات و آرایش درخشان تقسیم می‌شوند، که هر کدام در نوع خود خیره کننده به نظر می رسند. به هر حال تصمیم گیری در رابطه با این که کدام یک برای شما مناسب است، بستگی به سلیقه و البته نوع پوستتان دارد.

 • قبل از خرید کرم پودر آن را تست کنید.

یادتان باشد قبل از خرید کرم پودر حتماً آن را امتحان کنید. هرگز کرم پودر را روی دست‌تان تست نکنید زیرا اختلاف زیادی بین رنگ پوست صورت با دست وجود دارد. بهتر است برای این کار، از پوست گردن یا فک کمک بگیرید. رنگ پوست دست به رنگ پوست صورت نزدیک نیست. چند نوع رنگ نزدیک به رنگ پوست صورت‌تان انتخاب کنید و با چند ضربه‌ی دست برروی استخوان فک، طبیعی‌ترین رنگ را از میان آنها خریداری کنید.

 • مشورت با مشاور محصولات آرایشی را فراموش نکنید.

برای خرید کرم پودر به یک فروشگاه بزرگ لوازم آرایشی مراجعه کنید؛ ممکن است این کار هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشد، اما به توصیه‌ی ما اعتماد کنید. عموما در این فروشگاه‌ها متخصصانی حضور دارند که در انتخاب صحیح محصول به شما کمک می‌کنند. بیشتر برندها تستر دارند. شما می توانید طی چند روز در آینه و نورهای مختلف آن‌ها را امتحان کنید. همچنین ببینید انعکاس رنگ کرم پودر در عکس، شما را چه طور نشان می‌دهد.

7 نکته برای انتخاب بهترین کرم پودر

 • بالا بودن قدرت پوشش کرم پودر

 • توجه به فرمولاسیون مناسب و متناسب با نوع پوست برای کرم پودر

 • رنگ مناسب برای کرم پودر

 • دوام بالای کرم پودر

 • جذب بالای کرم پودر

 • زود خشک شدن کرم پودر بر روی پوست و نماسیدن آن

 • قیمت منطقی یک کرم پودر

عوارض استفاده مداوم از کرم پودر

کرم پودر‌ها در صورت استفاده‌ ی مداوم و بسیار زیاد باعث می شود، تا بافت اصلی پوست شما دچار آسیب نشود، و رنگ پوست شما را کدر می‌ کنند. این کرم‌ها می‌ توانند باعث ایجاد جوش‌های سر سیاه بر روی پوستتان شوند، و این آسیب‌ها می‌ توانند آن قدر زیاد شوند، که دیگر نتوانید بدون کرم پودر به پوست خود در آینه نگاه کنید.

در واقع پوست شما فقط با کرم پودر قابل تحمل خواهد بود، و به استفاده از آن اعتیاد پیدا خواهید کرد. بعد از مدتی حتی از این بدتر هم می‌شود، که دیگر با کرم پودر هم پوستتان صاف نخواهد شد. 

بهترین مارک کرم پودر 

تمام محصولات آرایشی و بهداشتی توسط برندهای مطرح جهان تولید می شوند، و محصولات تولید شده، توسط این برندها دارای تنوع بسیار زیادی هستند. از مهمترین و برترین مارک های کرم پودر می توان به مک، اکتی پور، لورال، لانکوم، دبورا، بورژوا، دوسه، منهتن، الارو ، مکس فکتور و کلینیک اشاره کرد.

معرفی بهترین کرم پودرهای پرطرفدار 

 • کرم پودر بورژوآ سری Healthy Mix

حجم ۳۰ میلی‌ لیتر
کشور مبدا برند فرانسه
ترکیبات بدون چربی
جنس محفظه شیشه
نوع محفظه پمپی
مناسب برای رنگ پوست روشن و متوسط
سایر توضیحات – حاوی ترکیبی منحصربه‌فرد از ویتامین‌های E-C-B5
– قابلیت آب‌رسانی به لایه فوقانی اپیدرم
– حفظ رطوبت پوست تا ۱۶ ساعت
– برطرف‌ کننده قرمزی و تیرگی‌های پوست
– افزایش شفافیت پوست و رفع فوری نشانه‌های خستگی از چهره
– دارای مجوز از سازمان غذا و دارو
 • کرم پودر مای سری Black Diamond مدل Velvet Makeup

حجم ۳۵ میلی‌ لیتر
کشور مبدا برند ایران
میزان SPF ۱۵
جنس محفظه پلاستیک
نوع محفظه تیوپی
مناسب برای رنگ پوست گندمی
سایر توضیحات – نسل جدید کرم پودر مخملی
– با فرمولاسیون نیمه مات
– پخش آسان و یکنواخت روی پوست
– کمک به کاهش منافذ باز و بهبود نواقص پوست
– ایجاد جلوه‌ای صاف، یکدست، بی‌نقص و نیمه مات بر روی پوست
– مناسب برای انواع پوست
– دارای مجوز از سازمان غذا و دارو
 • کرم پودر کالیستا مدل Long Lasting And Matt

حجم ۳۵ میلی‌ لیتر
کشور مبدا برند ایران
جنس محفظه پلاستیک
نوع محفظه تیوپی
مناسب برای رنگ پوست روشن
سایر توضیحات – ایجاد جلوه شاداب و یکنواخت
– پوشش‌دهی مات مناسب
– بسیار سبک
– مناسب برای انواع پوست
– دارای مجوز از سازمان غذا و دارو
 • کرم پودر مات فلورمار مدل ولوت

حجم ۳۵ میلی‌ لیتر
کشور مبدا برند ترکیه
جنس محفظه پلاستیک
نوع محفظه تیوپی
مناسب برای رنگ پوست روشن
سایر توضیحات دارای مجوز از سازمان غذا و دارو
 • کرم پودر گلدن رز مدل stick foundation

برند ترکیه
جنس محفظه پلاستیک
مناسب برای رنگ پوست متوسط
سایر توضیحات – دارای مجوز از سازمان غذا و دارو
– بدون چربی
– آب‌رسان
 • کرم پودر ضد چروک سینره

حجم ۴۰ میلی‌لیتر
کشور مبدا برند ایران
میزان SPF ۳۰
جنس محفظه پلاستیک
نوع محفظه تیوپی
مناسب برای رنگ پوست متوسط
سایر توضیحات – دارای مجوز از سازمان غذا و دارو
– دارای پایه سیلیکونی با قدرت پوشانندگی بسیار زیاد
– ایجاد پوشش یکنواخت، طبیعی و سبک، بدون مسدود نمودن منافذ پوست
– حاوی ترکیبات جهت پیشگیری از ایجاد چروک
– حفاظت مناسب از پوست در برابر پرتوهای مضر آفتاب
– مقاوم در برابر تعریق و شستشو
– مناسب برای انواع پوست از جمله پوست‌های چرب
 • کرم‌ پودر لورآل مدل Infaillible 24H

حجم ۳۰ میلی‌ لیتر
کشور مبدا برند فرانسه
جنس محفظه شیشه
نوع محفظه پمپی
مناسب برای رنگ پوست روشن و متوسط
سایر توضیحات – دارای مجوز از سازمان غذا و دارو
– مناسب برای انواع پوست‌ها
– ماندگاری ۲۴ ساعته
– آبرسان پوست
– پوشش‌دهی تمام عیوب پوست
– درخشان‌کننده پوست

سوالات متداول درباره ی کرم پودر

به خاطر چه دلایلی باید از کرم پودر استفاده کرد؟

کرم پودر، پایه ای است، که بر روی آن کل آرایش خود را انجام خواهید داد. به طور دقیق تر، کرم پودر نوعی محصول آرایشی است، که به صورت زده می شود، تا پوست یکنواخت تر داشته باشید.

 • کرم پودر‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

کرم‌ پودر‌ مایع، کرم پودر استیکی، موس، کوشن، BB کرم، CC کرم، کرم‌ پودر فومی

 • نکات وعوامل موثر در انتخاب کرم پودر چیست؟

انتخاب نوع کرم پودر، به جنس پوست، رنگ، میزان حساسیت شما بستگی دارد. پوست های خشک، بهتر است از کرم پودرهای مایع استفاده کنند. پوست های چرب نیز از کرم پودر های خشک استفاده کنند. اگر پوست مخلوط دارید، بهتر است از کرم پوست چرب و خشک در فصول مختلف استفاده کنید.

 • آیا از پنکک به جای کرم پودر می توان استفاده کرد؟

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در بین افرادی که آرایش می کنند، استفاده از پنکک به جای کرم پودر است. از پنکک جهت پوشاندن عیب و ایراد‌های صورت شما نیست، و نمی‌ توانید به جای کرم پودر استفاده کنید. تنها زمانی می توانید از پنکک استفاده کنید، که بعد از زدن کرم پودر و کانسیلر با یک براش روی پوست شما برای مات کردن کرم پودر استفاده شود.